با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: جان کرازینسکی ، کارگردان «یک مکان آرام» در استودیو Vanity Fair به بررسی جزءبه‌جزء یکی از سکانس‌های این فیلم پرداخته است

عمومن نام جان کرازینسکی را در کنار یک فیلم از ژانر وحشت مشاهده نمی‌کنیم اما به گفته‌ی خود او، زمانی که فیلم‌نامه‌ی معرکه‌ی فیلم، نوشته‌ی برایان وودز را خوانده‌، اقدام به ساخت این فیلم ترسناک کرده است. داستان فیلم در مورد یک خانواده‌ای‌ست که برای زنده ماندن باید در سکوت مطلق زندگی کنند.

“برای من، این فیلم در مورد خانواده‌س”

کرازینسکی در مورد داستان فیلم می‌گوید: «برای من، این فیلم در مورد خانواده‌س. یعنی برام فیلم ترسناک نیست، البته ترسناک که هست ولی برای من این مهم‌تر بود که روابط خانواده و فداکاری‌هاشون نشون داده بشه. این‌جا اتمسفری وجود داره که قوانین زندگی کردن در سکوت رو به خوبی نشون می‌ده چون در مورد یه خانواده‌س که مجبورن ساکت بمونن.»

در این سکانس مشخص می‌توان به تمهیداتی که کارگردان برای انتقال فضای حاکم بر خانه اندیشیده است، اشاره کرد. به طور مثال در این سکانس بچه‌ها در جال بازی مونوپولی هستند که تمامی قطعات آن برای جلوگیری از تولید صدا، گلوله‌های پشمی هستند. چرا که کاراکتر مادر ددر این داستان دوست دارد کاری کند که بچه‌ها حس کنند یک زندگی عادی را سپری می‌کنند، درحالی‌که به هیچ وجه این‌طور نیست.

او در مورد قوانینی که بر شدت صداهای خطرناک در فیلم گذاشته شده است، توضیح می‌دهد: «می‌دونستیم که قراره در این فیلم صدا مهم‌ترین نقش رو ایفا کنه. این همون چیزی‌یه که به فیلم شکل می‌ده اما با گذر زمان موضوع قوانینی شدن که وجود داشتن. این که کدوم یکی از صداهایی که می‌شنویم خیلی خطرناکن و کدوم‌‌هاشون نیستن. نمی‌شه در سکوت محض زندگی کرد و این رو می‌دونستیم و می‌خواستیم به مخاطب نشون بدیم که دارن سعی می‌کنن تا حد امکان سکوت رو حفظ کنن.»

“در این فیلم صدا مهم‌ترین نقش رو ایفا می‌کنه”

جان در مورد فیلم‌برداری و نورپردازی این کار می‌گوید: «می‌خواستیم فیلم خیلی زیبا و شبیه یه وسترن به نظر برسه. به فیلم‌هایی مثل آثار ترنس مالیک نگاه می‌کردیم. مثل روزهای بهشت و خط باریک سرخ با نگاتیو فیلم‌برداری کردیم. این کارمون دو تا دلیل داشت. این که نورپردازی باهاش خیلی زیبا می‌شه و میتونی تصمیم بگیری که گوشه‌ها چه‌قدر تاریک باشن تا صحنه‌ها رمز‌آلود و استرس‌زا بشه.» او در ادامه در مورد لوکیشن فیلم‌برداری می‌گوید: «همین‌طور می‌خواستیم کاری کنیم که مخاطب‌ها احساس کنن حضور دارن. بنابراین ایده‌ی فیلم‌برداری در مزرعه برای ما خیلی مهم بود. وقتی داشتم بازنویسیش می‌کردم این که لوکیشن مزرعه باشه برام خیلی مهم بود که نتونن راه خروج‌شون رو پیدا کنن. بنابراین مخاطب هم به همون اندازه احساس گیر افتادن می‌کنه.»

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر

هم‌کاری دوباره‌ی کیت وینسلت و جیمز کامرون در «آواتار ۲» | Kate Winslet’s 7 minute breath hold for ‘Avatar 2’ underwater shoot

کیت وینسلت جیمز کامرون

آرت‌تاکس – گروه سینمای جهان: انتشار عکسی از دومین هم‌کاری کیت وینسلت و جیمز کامرون در فیلم «آواتار ۲» پس از «تایتانیک»

هم‌کاری دوباره‌ی کیت وینسلت و جیمز کامرون در «آواتار ۲»

ساختن یک فیلم زیر آب چه‌قدر دشوار است؟ این سوالی‌ست که باید از بازیگران فیلم مورد انتظار جیمز کامرون، “آواتار ۲” پرسید. صفحات شبکه‌ی اجتماعی این فیلم در روزهای اخیر عکسی از کیت ویسلت را در حالی منتشر کرده‌اند که زیر آب بوده و به کمرش وزنه‌هایی بسته شده تا زیر آب بماند.

این همکاری دوم وینسلت با کارگردان “تایتانیک” است و هنوز جزئیات چندانی از کاراکتر او در دست نیست، اما از عکس‌ها چنین به نظر می‌رسد که نقش یک موجود ناشناخته‌ی دریایی را با بال‌هایی عظیم بازی می‌کند. وینسلت درباره‌ی این همکاری گفته‌ است: “برای بازی کردن این نقش باید آموزش غواصی بدون تجهیزات و با حبس کردن نفس می‌دیدم که فوق‌العاده بود. رکورد حبس نفسم هفت دقیقه و ۱۴ ثانیه شد. دیوانه‌وار بود!”

قرار بر آن است که دیزنی “آواتار ۲” را در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ در سینماها اکران کند. اکران فیلم سوم آواتار نیز به سال ۲۰۲۴ موکول شده و قسمت‌های چهارم و پنجم آن نیز در سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ پخش خواهند شد.

 

Kate Winslet’s 7 minute breath hold for ‘Avatar 2’ underwater shoot

“Avatar 2” social media pages debuted a first look photo of Kate Winslet wearing weights around her waist in order to stay submerged on the bottom of a water tank while filming a scene from the “Avatar” sequel underwater. Winslet learned to hold her breath for over seven minutes in order to film underwater for as long as possible.

“Avatar 2” is set to reunite Winslet with her “Titanic” director Cameron. Details of Winslet’s character have remained under wraps, although the set photo below makes it appear that she will be playing some kind of underwater creature with giant wings.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

خبر

حضور برد پیت در یک تبلیغ انتخاباتی جو بایدن | Brad Pitt praises Joe Biden as a president for all Americans

برد پیت جو بایدن

رئیس‌جمهوری برای تمام آمریکایی‌ها
حمایت برد پیت از جو بایدن در انتخابات آمریکا

آرت‌تاکس – گروه سینمای جهان: ستاره‌ی فیلم “به سوی ستارگان”، برد پیت روی یک تبلیغ انتخاباتی برای جو بایدن صحبت کرده و او را “رئیس‌جمهوری برای تمام آمریکایی‌ها” خوانده است.

او در حمایت از این کاندید دموکرات و نخست‌وزیر پیشین، گفته است: “آمریکا جایی برای همه است، چه آنانی که این کشور را انتخاب کردند، چه آنانی که برایش جنگیده‌اند… بعضی‌هاشان جمهوری‌خواه و بعضی دموکرات‌ هستند و اغلب‌شان چیزی بین این دو. همه‌ی این افراد دنبال یک چیز هستند: کسی که امید و آرزوها و دردهای آن‌ها را بفهمد، کسی که به آن‌ها گوش دهد و مردم را گرد هم آورد… کسی که به مردمی که به او رای ندادند به اندازه‌ی آن‌هایی که به او رای دادند رسیدگی کند. کسی که رئیس‌جمهوری برای تمام آمریکایی‌ها باشد.”

حمایت برد پیت از بایدن جای تعجب چندانی ندارد، چرا که او سابقه‌ای طولانی در حمایت از کاندیداهای دموکرات داشته و از حامیان کمپین‌ تبلیغاتی اوباما نیز بوده است.

Brad Pitt praises Joe Biden as a president for all Americans

The Ad Astra star narrated a campaign ad calling Joe Biden “a president for all Americans.”
“America is a place for everyone — those who chose this county, those who fought for it — some Republicans, some Democrats, and most, just somewhere in between,” Pitt narrates. “All looking for the same thing: someone who understands their hopes, their dreams, their pain, to listen, to bring people together … to work just as hard for the people who voted for him as those who didn’t. To be a president for all Americans.”

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم «سرزمین رویا» با بازی مارگو رابی | Dreamland Official Trailer

تریلر فیلم Dreamland

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «Dreamland / سرزمین رویا» به کارگردانی مایلز جوریس پیرافیت و با بازی مارگو رابی، فین کول، گرت هدلاند، تراویس فیمل و لولا کرک

در کنار تماشای تریلر فیلم Dreamland از آن بیش‌تر بدانید:

«سرزمین رؤیا» فیلمی در ژانر تریلر به کارگردانی مایلز جوریس پیرافیت براساس فیلم‌نامه‌ای از نیکلاس زوارت است که مارگو رابی، فین کول، گرت هدلاند، تراویس فیمل و لولا کرک (در نقش راوی) گروه بازیگری این فیلم را تشکیل داده‌اند.

داستان فیلم که در شهری کوچک در دوران رکود بزرگ می‌گذرد، در مورد جایزه‌بگیر نوجوانی است که میان کمک و یا دستگیری یک سارق بانک اغواگر مردد می‌ماند و باید انتخابی دشوار انجام بدهد. این فیلم اولین بار در جشنواره‌ی فیلم ترایبکا سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد و پس از اکران محدود در سینماها، هفدهم نوامبر امسال در شبکه‌های خانگی پخش خواهد شد.

Dreamland Official Trailer

Dreamland is a 2019 American drama thriller film, directed by Miles Joris-Peyrafitte from a screenplay by Nicolaas Zwart. It stars Margot Robbie, Finn Cole, Garrett Hedlund, Travis Fimmel, and Lola Kirke, who narrates the film. The story concerns a teen bounty hunter who is torn between helping or capturing a seductive fugitive bank robber hiding in his small town during the Great Depression. It had its world premiere at the Tribeca Film Festival on April 28, 2019. It is scheduled to be released in a limited release on November 13, 2020, followed by video on demand on November 17, 2020, by Vertical Entertainment and Paramount Pictures.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها