با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: در این ویدیو سوفیا کاپولا از دیدن فیلم‌های خاطره‌انگیز با پدرش در دوران کودکی و نحوه‌ی شکل گرفتن سلیقه‌ی سینمایی‌اش تعریف می‌کند

وقتی سر فیلم‌ها خوابت می‌بره احساس گناه می‌کنی؟

سوفیا کاپولا: معمولن این اتفاق برام نمی‌افته. گاهی ممکنه پیش بیاد. یادمه سر فیلم سال گذشته در «مریان‌باد» خوابم برد که هیچ‌وقت کامل ندیدمش. بچگی‌هام پدرم به‌مون نشونش داد، خیلی زیبا بود ولی بعدش خوابم برد! این اواخر داشتم با یکی که در شنل کار می‌کنه حرف می‌زدم. نمی‌دونستم کوکو شنل لباس‌ها رو درست کرده. باید سعی کنم ببینمش. فکر می‌کنم برای همه سخت باشه.

در کنار گفت‌وگو با سوفیا کاپولا ببینید:

فرانسیس فورد کاپولا تقدیر می‌شود | جایزه‌ای برای خالق پدرخوانده

به نظرم خوشت می‌آد. برای همه چالش‌برانگیزه! خیلی دوست دارم که پدرت وقتی بچه بودی برات پخشش کرده.

خوش‌بختانه من فیلم‌های خیلی خوبی دیدم، چون پدرم اون‌ها رو می‌دید و براش جالب بودن. نه این‌که ما رو مجبور کنه نگاه کنیم، همون اطراف بودیم. ولی سر اون یه فیلم مجبورمون کرده بود! فکر کنم می‌خواست ببینیمش چون فیلم خیلی خوبی‌یه. بچه بودم و یادمه که چرتم برد. پدرم طرفدار کوروساوا بود. یه پرده انداخته بود روی ایوون‌مون و داشت فیلم «یوجیمبو» رو می‌دید. به خاطر همون فیلم اسم سگ‌مون رو گذاشته بودیم یوجیمبو. یادمه که دوران فیلم ماهی جنگی بود، بچه بودم. آره، خوش‌بختانه در معرض دیدن فیلم‌هایی قرار گرفتم که اگه دور و اطراف پدرم نبودم نمی‌دیدم.

الان خودت بچه داری؟

بله. احساس گناه می‌کنم که اون‌ها شرایط‌شون این‌جوری نیست.

براشون تور سینمایی برگزار نکردی؟

خب سعی می‌کنم چیزهایی نزدیک به سلیقه‌شون نشون‌شون بدم. اگه فیلم سیاه‌وسفید باشه غر می‌زنن ولی بعدش باهاش کنار می‌آن. ولی احساس گناه می‌کردم چون در معرض فیلم‌ها نیستن. وقتی بچه بودم گیرنده‌ی تلویزیون نداشتیم. من در ناپاولی بزرگ شدم، پشت خونه‌مون کوه بود و تلویزیونی در حومه شهر وجود نداشت. واسه‌ی همین چیزی که من می‌دیدم کلکسیون لیزردیسک‌‌های پدرم بود و یه سری فیلم‌های رندوم که بارها و بارها می‌دیدیم.

در کنار گفت‌وگو با سوفیا کاپولا ببینید:

گفت‌وگو با آن هاتاوی و متیو مکاناهی | دروغ به حفظ آرامش کمک می‌کند؟

چه فیلمی رو زیاد می‌دیدی؟

یادمه وقتی دوازده ساله بودم همه‌ش فیلم «از نفس افتاده» رو می‌دیدم. اولین فیلم تاثیرگذاری بود که واقعن دوستش داشتم. بلموندو خیلی رویایی بود. هنوز هم موقع فیلم‌برداری به از نفس افتاده فکر می‌کنم. احساس نزدیکی و صمیمانه بودنش رو خیلی دوست دارم، دوربین خیلی به بازیگرها نزدیکه، من هم سعی می‌کنم انجامش بدم. حالت صمیمانه بودن و اسنپ‌شات به آدم دست می‌ده و احساس می‌کنی طبیعی‌ و رومانتیکه. همه‌ی این‌ها همیشه به خاطرم می‌مونه. در مورد کار خودم خیلی دوست ندارم که دوربین دور باشه. بستگی به این داره که چی رو می‌خوای برسونی. همیشه این حس رو که دوربین به بازیگرا نزدیک باشه دوست داشتم. فیلم «باران ارغوانی» رو هم خیلی دوست داشتم. اون موقع روی پرده بود و چندین بار دیدمش.

چی باعث می‌شد بهش علاقه داشته باشی؟ فقط پرینس؟

پرینس و این‌که جذاب و باحال بود. دوازده سالم بود و حس می‌کردم خیلی بزرگونه‌س. فیلم «گیلدا» هم خیلی روم تاثیر گذاشت. با خودم می‌گفتم زن‌های بالغ همین‌طوری‌ان؟ خیلی باشکوه بود. پیچیدگی روابط‌شون رو می‌دیدم، بچه بودم و نمی‌دونستم روابط بزرگ‌ترها چه‌طوری‌یه.

آنونس

تریلر فیلم Underwater / زیر آب | کریستن استوارت و ونسان کسل در زیردریایی

تریلر فیلم Underwater

تریلر فیلم Underwater را به کارگردانی ویلیام اوبنک و بازی کریستن استوارت، ونسان کسل و جسیکا هنویک با کیفیت دل‌خواه ببینید

از فیلم «زیر آب» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر فیلم Underwater ببینید:

تریلر سریال سیزده دلیل برای این‌که…

«زیر آب» فیلمی‌ست تخیلی و ترسناک به کارگردانی ویلیام اوبنک و نویسندگی برایان دافیلد و آدام کوزاد که بازیگرانی چون کریستن استوارت، ونسان کسل، جسیکا هنویک و جان گلگر جونیور در آن حضور دارند. داستان فیلم درباره‌ی تعدادی محقق است که پس از وقوع یک زلزله، در عمق هفت مایلی در اعماق اقیانوس گیر افتاده اند و در حال تلاش برای نجات پیدا کردن هستند. این فیلم توسط کمپانی فاکس قرن بیستم تهیه شده و قرار است استودیو والت‌ دیزنی در تاریخ دهم ژانویه ۲۰۲۰ آن را پخش کند.

در کنار تریلر فیلم Underwater ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

 

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم Antlers / شاخ‌های گوزن | اثری ترسناک به تهیه‌کنندگی دل‌تورو

تریلر سریال Antlers

تریلر فیلم Antlers را به کارگردانی اسکات کوپر، تهیه‌کنندگی گی‌یرمو دل‌تورو و با بازی کری راسل، جسی پلمونز، جرمی توماس و گراهام گرین با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از فیلم «شاخ‌های گوزن» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر فیلم Antlers بخوانید:

گی‌یرمو دل‌تورو و خبر درباره‌ی فیلم جدیدش | ۳۰ سال است هیولا ساخته‌ام!

«شاخ‌های گوزن» فیلمی ماورایی و ترسناک به کارگردانی اسکات کوپر است که گی‌یرمو دل‌تورو تهیه‌کنندگی آن را به عهده دارد.

این فیلم بر اساس داستانی کوتاه به اسم «پسر ساکت» است و درباره‌ی معلمی در شهری کوچک به همراه برادرش است که وارد ماجرایی پیچیده می‌شوند، چرا که یکی از دانش‌آموزان رازی خطرناک با نتایج وحشتناک در سینه دارد.

از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به کری راسل، جسی پلمونز، جرمی توماس و گراهام گرین اشاره کرد.

در کنار تریلر فیلم Antlers ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

«شاخ‌های گوزن» قرار است اوایل سال ۲۰۲۰ توسط استودیو والت دیزنی اکران شود.

ادامه مطلب

خبر

ساخت ماتریکس ۴ با حضور کیانو ریوز | بارگذاری دوباره‌ی ماتریکس با خواهران واچفسکی

ساخت ماتریکس ۴

بارگذاری دوباره‌ی ماتریکس با خواهران واچفسکی

به نظر می‌رسد ماتریکس هنوز خاموش نشده. براساس گزارش ورایتی، چهارمین فیلم از این فرنچایز پرطرفدار علمی تخیلی قرار است ساخته شوند. برخلاف اخبار مربوط به پروژه‌های پیشین، کیانو ریوز و کری آن ماس هر دو در فیلم بازی خواهند کرد و لانا واچفسکی که خود نیمی از تیم کارگردانی سه‌گانه بود نیز قرار است این قسمت را بنویسد و کارگردانی کند.

در کنار اخبار ساخت ماتریکس ۴ بخوانید:

گی‌یرمو دل‌تورو و خبر درباره‌ی فیلم جدیدش | ۳۰ سال است هیولا ساخته‌ام!

توبی امریخ، مدیر گروه برادران وارنر که وظیفه‌ی پخش بین‌المللی فیلم را برعهده دارد، می‌گوید:

«برای بازگشت به دنیای ماتریکس با لانا لحظه‌شماری می‌کنیم. او کارگردانی خلاق و منحصر به فرد است و خوش‌حالیم او را به عنوان رهبر جدیدترین داستان دنیای ماتریکس انتخاب کرده‌ایم.»

در کنار واچفسکی، الکساندر هِمون و دیوید میچل نیز در نوشتن فیلم‌نامه نقش دارند. بنابر گزارشات، تولید فیلم از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز می‌شود. هنوز مشخص نیست کارگردان دیگر سه‌گانه‌ی ماتریکس یعنی لیلی واچفسکی نیز در تولید فیلم حضور دارد یا نه.

در مارس سال ۲۰۰۷، شرکت برادران وارنر اعلام کرده بود که این سری قرار است ریبوت بشود و مایکل بی جوردن ایفاگر نقش اصلی باشد. اما به نظر می‌رسد این پروژه منتفی شده.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها