با ما همراه باشید

🔴هشدار فاش شدن داستان قسمت سوم فصل آخر بازی تاج و تخت

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: خالقان سریال بازی تاج و تخت، از پشت پرده‌ی شب طولانی می‌گویند، اپیزودی که توانست رکوردهای بسیاری را از آن خود کند

پس از مدت‎ها انتظار، قسمت سوم فصل آخر، شب طولانی ، منتشر شد. قسمتی که سازندگان این سریال پرطرفدار، نوید تماشای بزرگ‌ترین جنگ را در تاریخ سینما و تلویزیون داده بودند.

سازندگان می‌گویند: در این قسمت شاهد جنگ بین مردگان و زندگان. جنگی هستیم که مسیر قصه را در ادامه معلوم می‌کند. وایت‌واکرها که در گذشته توسط زنده‌ها دست‌کم گرفته می‌شدند، اکنون به بزرگ‌ترین دشمن آن‌ها تبدیل شده‌اند و حالا زمان مبارزه با مردگان و نایت کینگ فرا رسیده است.

امید برمی‌گردد!

در ابتدای این قسمت شاهد تنش بسیار بالایی در بین افراد حاضر در قلعه‌ی وینترفل هستیم. کسانی که می‌دانند در آن‌سوی درهای قلعه مرگ انتظارشان را می‌کشد. از نظر سازندگان برای تحمل این استرس‌ها و تنش‌های موجود باید امید تزریق می‌شد که این اتفاق با وارد شدن «مل» و آتشین شدن شمشیرهای دوتراکی‌ها رخ داد.

آریا ستاره‌ی سریال

در شب طولانی ۱۷ کاراکتر مهم سریال درگیر جنگ با ارتش مردگان بودند اما شخصیت اصلی و کلیدی این قسمت «آریا»‌ست. سازندگان درباره‌ی او می‌گویند: «آریا به‌دلیل مهارت در مبارزه‌، نقش اصلی را ایفا می‌کند. ما این کاراکتر را در چالشی جدید قرار دادیم. در جایی که او نمی‌تواند با گروهی از وایت‌واکرها به‌تنهایی مبارزه کند و پس از زخمی شدنش، توانایی‌اش کاهش می‌یابد و او در آن لحظه تنها به دنبال نجات خود است. در این قسمت سری به گذشته می‌زنیم و تبدیل شدن آریا را به جنگ‌جویی بی‌نظیر مشاهده می‌کنیم.»

وینترفل و تعلیق حاکم بر قصه

وینترفل قلعه‌ای‌ست که در آن اتفاقات خوش بسیاری رخ داده اما اکنون به‌دنبال حمله‌ی مردگان تمامی راهروها و سالن‎های قصر وینترفل به مکانی وحشتناک بدل شده‌اند که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان پیش‌بینی کرد در پیچ بعدی چه چیزی انتظار ساکنین این قلعه را می‌کشد.»

نکته‌ای که برای سازندگان در این قسمت بسیار اهمیت داشت، سرعت روند اتفاقات است زیرا احتمال یکنواخت‌شدن ریتم بسیار زیاد بوده: «پس بسیار مهم بود که همه‌چیز طبق نقشه و روال پیش نرود. در غیر این‌صورت بسیار حوصله سربر می‌شد. یکی از این نمونه‌ها کشته نشدن نایت‌کینگ توسط آتش اژدهای دنریس بود.»

زمانی برای جبران

حدود سه فصل است که میان برن، درخت کهن و کلاغ سه‌چشم رابطه‌ی عمیقی شکل گرفته است. جنگل گادوودز مکانی‌ست که برن انتظار نایت‌کینگ را می‌کشید و حال در این اپیزود او، تیون گری‌جوی و همراهانش با پادشاله شب روبرو می‌شوند. سازندگان در این‌باره می‌گویند: «موضوع این سریال این نیست که در ازای کارهای بد، کارهای خوبی انجام بدهی و همه‌چیز تمام شود اما شاهد لحظاتی هستیم که کاراکترها می‌توانند جبران کنند. برای تیون تشکر برن بسیار مهم بود چراکه او از سرنوشتش مطلع بود. حمله‌ی تیون به‌طرف پادشاه شب باعث می‌شود که او به خودش و مسیری که تا این مرحله طی کرده است افتخار کند.»

پیروزی از آن زنده‌هاس

در مورد نحوه‌ی به پایان رسیدن این قسمت، سازندگان توضیح می‌دهند که: «در پایان پیروزی از آن زنده‌هاست. اما بهای آن مرگ چند شخصیت محبوب سریال است.کارگردان، میگل سپاچنیک، طرح را از ما گرفت و به این اپیزود مفهوم بخشید. میگل برای این قسمت بی‌نهایت زحمت کشید. او می‌دانست که اگر برای این قسمت برنامه‌ریزی نمی‌کردیم، هیچ‌وقت به موفقیت پایداری که مسببش او بود، نمی‌رسیدیم. او نه تنها با تمام شرایط کنار آمد، بلکه در طول مدتی که حضور داشت کار فوق‌العاده‌ای را انجام داد.»

نسخه‌ی تصویری این مقاله‌ی تحلیلی را در سایت آرت‌تاکس تماشا کنید

تلویزیون

با امیلیا کلارک پس از پایان بازی تاج و تخت

با امیلیا کلارک

در سریالی حضور داری که هر قسمت ممکنه آخرین حضورت در سریال باشه، نمی‌دونم چه‌قدر از این قضیه باخبری انگار که نمی‌دونیم قسمت بعدی زنده‌ایم یا نه؟

مرگ یا زندگی، آره! اگر تو سریال باشی باهات تماس می‌گیرن.

و برای ده سال اخیر منتظر این تماس تلفنی بودی؟

نه، بستگی داره. روزهای اول می‌گفتیم نه بابا، قرار نیست کسی رو بکشن. باز هم می‌گم، تضمین شده بودیم که بتونیم اجاره خونه‌مون رو پرداخت کنیم! ز سمت دیوید و دن که خالقان سریال باشن تماس دریافت می‌کنی و همه از این تماس تلفنی می‌ترسن. چون با خودت فکر می‌کنی وای، قراره بریم شام و اون لحظه‌ای‌یه که متوجه می‌شی کارت تو سریال تموم شده.

فکر کنم کسی دلش نخواد باهاشون بره شام یا حتا به‌ش زنگ بزنن

اما از اون به بعد هر وقت می‌گن شام بریم بیرون، در ادامه‌ش می‌گن که قرار نیست بکشیمت. قراره فقط با هم شام بخوریم و می‌خوایم در مورد سریال صحبت کنیم. اما برای من خیلی جدی بود چون موقع شروع خیلی خام بودم و واقعن شکرگزار این بودم که انتخاب شدم. فکر می‌کردم هر دفعه‌ای که فیلم‌نامه رو می‌خونم قرار بود شخصیتم کنار گذاشته بشه چون کارم افتضاح بود و این که دیگه این دفعه آخرین باری‌یه که تو سریال هستی. هر فصل واقعن نگران بودم.

سؤال می‌پرسیدی؟ می‌پرسیدی که شخصیت چه سمت و سویی می‌گیره؟ چه‌قدر به‌ت اطلاع می‌دادن؟

حقیقتش هیچی لو نمی‌دن

آیا این کمکت می‌کنه؟

آره دوست ندارم که ترک کنم. تو فصلی جز اون فصلی که توش حاضر هستم، کنار گذاشته بشم. شخصیت دنریس به شدت متحول شده و خیلی رشد کرده و هر فصل اتفاق جدیدی براش می‌افته. برای همین هر دفعه یه شخصیت تازه‌ست و واقعن از این دید احساس خوش‌بختی می‌کنم. ده ساله با این شخصیت زندگی کردم اما با هم رشد کردیم. بنابراین باید با هر مسأله‌ای وقتی سر راهم قرار گرفت حلش کنم. بحث‌های زیادی داشتیم و فکر می‌کنم خیلی زود شروع کردن به نوشتن دیالوگ‌ها برای هر بازیگر اما با من یه مقدار متفاوت بود. می‌تونین تو کارگردانی صحنه ببینین کاملن تغییر می‌کنه. بیش‌تر دستورهایی که سر صحنه می‌دادن به شدت مسخره و خنده‌دار بودن. یه سری حرف‌های بد هست که نمی‌تونم این‌جا بگم. آره، شروع کردن تا جایی که می‌تونستن برای ما دیالوگ نوشتن و فکر می‌کنم می‌دونستن هر چیزی که بی‌احساس باشه یا احساسات سرد که نوشته بودن تلاش کردم گرم‌تر باشه و یه مقدار انسانیت بیش‌تر به شخصیت اضافه کنم و این بحثی بود که همیشه داشتیم و هر فصل می‌رفتم یه کاری انجام می‌دادم بعدش می‌گفتم چه‌طورین؟ بعد دنریس قراره از این به بعد این شکلی بشینه و هر دفعه می‌گفتن، اه چه‌قدر بامزه ولی صاف بایست و لبخند هم نزن و اصلن خنده‌دار نبود و به این ترتیب باید دائمن برگردی به این که به پارامترهایی که خودم تعیین کردم. خیلی جوون بودم و این شکلی شد.

می‌دونستم کی تو هالیوود موفق شدم. تو همچین لحظه‌ای داشتی؟

یه دورهمی بود و من یکی ازم پرسید، یه چیزی رو برای مزایده بذار. داشتیم می‌دیدیم که چه چیزی رو می‌شه برای مزایده گذاشت و بعد نمی‌تونستم تصمیم بگیرم. فکر کردم چی می‌شه یه اژدها رو برای مزایده بذاریم؟ البته نمی‌شه همچین کاری کرد. منم گفتم که بیاین برای شام و دیدن قسمت موردعلاقه‌تون از سریال با امیلیا کلارک رو مزایده بذاریم. همچین فکر تو ذهنمه و هیچ در موردش تا زمان رسیدن به اون جا فکر نکرده بودم. حالا رفتم نشستم و دقت کردم همه‌ی سلبریتی‌های دنیا اونجان. فکر کردم قرار بود یه مجلس شخصی باشه و همه خبردار نمی‌شن. دارن منو تشویق می‌کنن و باید پاشم مزایده شروع می‌شه. اتاق کاملن ساکت می‌شه و دارم فکر می‌کنم که دارم می‌میرم و بعد یکی از دوست‌هام که پشت میز نشسته بود. شماره‌شو بالا می‌گیره بعد یه سری دیگه شماره‌هاشونو بالا می‌گیرن.

ادامه مطلب

آنونس

رودررو با جهان بیرون پارک | تریلر فصل سوم وست ورلد

تریلر فصل سوم وست ورلد

از سال ۲۰۱۶ که نخستین اپیزود سریال وست‌ورلد منتشر شد این اثر جاناتان نولان توانست هواداران پر و پاقرصی را برای خودش پیدا کند. حالا تریلر فصل سوم وست ورلد منتشر شده و اچ‌بی‌او اعلام کرده فصل جدید در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

تریلر سریال نیروی اهریمنی‌اش

از دیگر نکات قابل‌توجه این تریلر تازه منتشرشده که می‌توانید آن را با زیرنویس فارسی اختصاصی ببینید. حضور آرون پل ستاره‌س سریال بریکینگ بد است.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش | با جایگزین بازی تاج‌وتخت آشنا شوید

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش

در حالی که چند روز قبل جدیدترین تریلر سریال نیروی اهریمنی اش منتشر شد حال خبر آن رسیده است که شبکه‌ی HBO قصد دارد این سریال را جایگزین بازی تاج و تخت کند.

معرفی فیلم دی‌روز : وقتی بیتل‌ها ناپدید می‌شوند

سه‌گانه‌ی «نیروی اهریمنی‌اش» نوشته‌ی فیلیپ پولمن، در کنار آثار پرطرفداری مانند هری‌پاتر و توایلایت از سرآمدان ژانر فانتزی‌ند. با این همه سرنوشت اقتباس از «نیروی اهریمنی‌اش» به خوبی آن دو کتاب دیگر نشد. «قطب‌نمای طلایی»: در نتیجه‌ی درگیری داخلی در استودیو و کمرنگ کردن مضامین مذهبی معروف کتاب، هم در تایید منتقدین ناکام ماند هم هواداران دو آتشه‌ی کتاب را دل‌سرد کرد.

معرفی فیلم هابز و شاو | نخستین اسپین‌آف از سریع و خشن

حال سال‌ها پس از اکران آن فیلم، بی‌بی‌سی با همراهی اچ‌بی‌او سراغ ساخت یک سریال براساس این سه‌گانه رفته و امیدوار است به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کند. در کنار بازیگران معروفی چون جیمز مک‌اووی، روث ویلسون و لین مانوئل میراندا، ستاره‌ی اصلی این سریال دفنی کین در نقش لیرا بلاکا، پروتاگونیست این سری است. سینمادوستان بازی بی‌نظیر او در فیلم لوگان را به خاطر دارند. هر چند تاریخ شروع پخش سریال نامعلوم است اما بی‌بی‌سی و اچ‌بی‌او اعلام کردند سریال آماده است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها