با ما همراه باشید

🔴هشدار فاش شدن داستان قسمت سوم فصل آخر بازی تاج و تخت

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: خالقان سریال بازی تاج و تخت، از پشت پرده‌ی شب طولانی می‌گویند، اپیزودی که توانست رکوردهای بسیاری را از آن خود کند

پس از مدت‎ها انتظار، قسمت سوم فصل آخر، شب طولانی ، منتشر شد. قسمتی که سازندگان این سریال پرطرفدار، نوید تماشای بزرگ‌ترین جنگ را در تاریخ سینما و تلویزیون داده بودند.

سازندگان می‌گویند: در این قسمت شاهد جنگ بین مردگان و زندگان. جنگی هستیم که مسیر قصه را در ادامه معلوم می‌کند. وایت‌واکرها که در گذشته توسط زنده‌ها دست‌کم گرفته می‌شدند، اکنون به بزرگ‌ترین دشمن آن‌ها تبدیل شده‌اند و حالا زمان مبارزه با مردگان و نایت کینگ فرا رسیده است.

امید برمی‌گردد!

در ابتدای این قسمت شاهد تنش بسیار بالایی در بین افراد حاضر در قلعه‌ی وینترفل هستیم. کسانی که می‌دانند در آن‌سوی درهای قلعه مرگ انتظارشان را می‌کشد. از نظر سازندگان برای تحمل این استرس‌ها و تنش‌های موجود باید امید تزریق می‌شد که این اتفاق با وارد شدن «مل» و آتشین شدن شمشیرهای دوتراکی‌ها رخ داد.

آریا ستاره‌ی سریال

در شب طولانی ۱۷ کاراکتر مهم سریال درگیر جنگ با ارتش مردگان بودند اما شخصیت اصلی و کلیدی این قسمت «آریا»‌ست. سازندگان درباره‌ی او می‌گویند: «آریا به‌دلیل مهارت در مبارزه‌، نقش اصلی را ایفا می‌کند. ما این کاراکتر را در چالشی جدید قرار دادیم. در جایی که او نمی‌تواند با گروهی از وایت‌واکرها به‌تنهایی مبارزه کند و پس از زخمی شدنش، توانایی‌اش کاهش می‌یابد و او در آن لحظه تنها به دنبال نجات خود است. در این قسمت سری به گذشته می‌زنیم و تبدیل شدن آریا را به جنگ‌جویی بی‌نظیر مشاهده می‌کنیم.»

وینترفل و تعلیق حاکم بر قصه

وینترفل قلعه‌ای‌ست که در آن اتفاقات خوش بسیاری رخ داده اما اکنون به‌دنبال حمله‌ی مردگان تمامی راهروها و سالن‎های قصر وینترفل به مکانی وحشتناک بدل شده‌اند که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان پیش‌بینی کرد در پیچ بعدی چه چیزی انتظار ساکنین این قلعه را می‌کشد.»

نکته‌ای که برای سازندگان در این قسمت بسیار اهمیت داشت، سرعت روند اتفاقات است زیرا احتمال یکنواخت‌شدن ریتم بسیار زیاد بوده: «پس بسیار مهم بود که همه‌چیز طبق نقشه و روال پیش نرود. در غیر این‌صورت بسیار حوصله سربر می‌شد. یکی از این نمونه‌ها کشته نشدن نایت‌کینگ توسط آتش اژدهای دنریس بود.»

زمانی برای جبران

حدود سه فصل است که میان برن، درخت کهن و کلاغ سه‌چشم رابطه‌ی عمیقی شکل گرفته است. جنگل گادوودز مکانی‌ست که برن انتظار نایت‌کینگ را می‌کشید و حال در این اپیزود او، تیون گری‌جوی و همراهانش با پادشاله شب روبرو می‌شوند. سازندگان در این‌باره می‌گویند: «موضوع این سریال این نیست که در ازای کارهای بد، کارهای خوبی انجام بدهی و همه‌چیز تمام شود اما شاهد لحظاتی هستیم که کاراکترها می‌توانند جبران کنند. برای تیون تشکر برن بسیار مهم بود چراکه او از سرنوشتش مطلع بود. حمله‌ی تیون به‌طرف پادشاه شب باعث می‌شود که او به خودش و مسیری که تا این مرحله طی کرده است افتخار کند.»

پیروزی از آن زنده‌هاس

در مورد نحوه‌ی به پایان رسیدن این قسمت، سازندگان توضیح می‌دهند که: «در پایان پیروزی از آن زنده‌هاست. اما بهای آن مرگ چند شخصیت محبوب سریال است.کارگردان، میگل سپاچنیک، طرح را از ما گرفت و به این اپیزود مفهوم بخشید. میگل برای این قسمت بی‌نهایت زحمت کشید. او می‌دانست که اگر برای این قسمت برنامه‌ریزی نمی‌کردیم، هیچ‌وقت به موفقیت پایداری که مسببش او بود، نمی‌رسیدیم. او نه تنها با تمام شرایط کنار آمد، بلکه در طول مدتی که حضور داشت کار فوق‌العاده‌ای را انجام داد.»

نسخه‌ی تصویری این مقاله‌ی تحلیلی را در سایت آرت‌تاکس تماشا کنید

آنونس

تریلر سریال The Morning Show | رقابت جنیفر آنیستون و ریس ویترسپون در برنامه‌ی صبحگاهی

تریلر سریال The Morning Show

تریلر سریال The Morning Show را با بازی جنیفر آنیستون، ریس ویترسپون، استیو کرل و مارک دوپلاس با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از سریال «برنامه‌ی صبحگاهی» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر سریال The Morning Show ببینید:

تریلر سریال سیزده دلیل برای این‌که…

«برنامه‌ی صبحگاهی» یک سریال کمدی‌درام اینترنتی با حضور ستاره‌هایی از جمله جنیفر آنیستون، ریس ویترسپون، استیو کرل و مارک دوپلاس است که خود آنیستون و ویترسپون تهیه‌کنندگان آن هستند.

الکس لی‌وای (آنیستون)، مجری یک برنامه‌ی تلویزیونی صبحگاهی و محبوب است که امتیاز بسیار بالایی دارد، اما زمانی که همکار پانزده‌ ساله‌ی او به خاطر شایعاتی از برنامه اخراج می‌شود، زندگی کاری الکس هم رو به افول می‌رود و او تلاش می‌کند جایگاهش را از دست ندهد، جایگاهی که حالا رقیبی دیگر پیدا کرده است.

در کنار تریلر سریال The Morning Show ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

فیلم‌‌برداری فصل اول این سریال در سی‌ویکم اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد و قرار است در پاییز ۲۰۱۹ پخش آن توسط اپل تی‌وی پلاس شروع شود.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال Silicon Valley / دره‌ی سیلیکون

تریلر سریال Silicon Valley

تریلر سریال Silicon Valley را با بازی تامس میدل‌دیچ، جاش برنر، مارتین استار و کمیل نانجیانی با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از سریال «دره‌ی سیلیکون» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر سریال Silicon Valley ببینید:

تریلر سریال سیزده دلیل برای این‌که…

سریال دره‌ی سیلیکون تولیدی شبکه‌ی اچ‌بی‌او هم به انتهای راه خود رسید. فصل ششم و به ماجراهای پرفراز و نشیب گروه پایان می‌دهد. به مانند همیشه تامس میدل‌دیچ، جاش برنر، مارتین استار و کمیل نانجیانی به عنوان کارکنان ارشد شرکت ساختگی پاید پایپر حضور دارند.

در کنار تریلر سریال Silicon Valley ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

فصل پایانی که قرار است در هفت قسمت نمایش داده شود و پخش آن از بیست و هفتم اکتبر سال جاری آعاز خواهد شد.

ادامه مطلب

تلویزیون

معرفی سریال ریکاوری به کارگردانی بهادر اسدی + آنونس سریال با صدای میثم ابراهیمی

معرفی سریال ریکاوری

اختصاصی از آرت‌تاکس: معرفی سریال ریکاوری به کارگردانی بهادر اسدی و بازی پوریا پورسرخ، شبنم قلی خانی، هومن برق نورد، مجید واشقانی، مریم معصومی، شیوا طاهری و ندا قاسمی و …

چند سالی است که تولید سریال برای شبکه نمایش خانگی به عنوان یک تجارت پر سود هنرمندان زیادی را به سمت این رسانه جایگزین تلویزیون کشانده است.

در کنار معرفی سریال ریکاوری ببینید:

معرفی سریال نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی

در سال‌هایی که بسیاری از هنرمندان تلویزیون هر کدام بنا به دلایلی در قاب شیشه‌ای تلویزیون حضور ندارند، شبکه نمایش خانگی فرصت مناسبی برای ساخت سریال‌های مختلف است.

«ریکاوری» عنوان تازه‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی است که وارد بازار شبکه نمایش خانگی شده است.

این سریال را بهادر اسدی کارگردانی کرده است و بازیگرانی چون پوریا پورسرخ، شبنم قلی خانی، هومن برق نورد، مجید واشقانی، مریم معصومی، شیوا طاهری و ندا قاسمی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ریکاوری داستانی است درباره رفاقت،‌ عشق و ‌خیانت بین سه خانواده ی بابک، مسعود و سهیل که شرکای کاری و دوستان قدیمی هستند.

در کنار معرفی سریال ریکاوری ببینید:

معرفی سریال هیولا

بابک سردبیر مجله ی پرفروشیست و سهیل و مسعود همکاران او در نشریه هستند، هرکدام در زندگی مشترکشان دچار مسائلی شده اند و برای فرار از زندگی روز مره و کاری و چند روز دوری از همسرانشان تصمیم می گیرند بدون اطلاع خانواده به سفر مجردی و به اصطلاح خودشان ریکاوری بروند.

در طول تماشای سریال، مخاطب با صحنه های عاشقانه ای رو به رو می شود و با شخصیت ها همزاد پنداری می کند، شاهد طنز و شوخی های لطیف آنها خواهد بود و در لحظه های احساسی و غمناک و لحظات شک و تصمیم گیری با آنها سفری پر ماجرا را تجربه خواهد کرد.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها