با ما همراه باشید

اختصاصی از آرت‌تاکس: معرفی فیلم لیلاج را به کارگردانی داریوش یاری و بازی مهران احمدی، حامد کمیلی، محیا دهقانی، رضا اخلاقی راد، نسرین بابایی و کیمیا مرادیان در آرت‌تاکس ببینید.

در کنار تماشای معرفی فیلم لیلاج از این فیلم بیش‌تر بدانید:

«لیلاج» سومین فیلم سینمایی داریوش یاری است که نگارش آن را به صورت مشترک به همراه سارا خسروآبادی انجام داده.

در کنار تماشای معرفی سینمایی لیلاج ببینید:

تیزر فیلم خانه‌ی پدری | داستان سه نسل سه بار توقیف شد

داریوش یاری علاوه بر کارگردانی ۲ فیلم سینمایی، ساخت چندین مستند، تله فیلم و سریال تلویزیونی را در کارنامه خود دارد .او در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «یاس» که سال جاری برگزار شد، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برای تله فیلم «یونس» شد.

خلاصه داستان فیلم:

رعنا نوازنده‌ی ساز قانون در شرف برگزاری کنسرتی در اروپاست که باخبر می‌شود دخترش برای نجات پدرش به زادگاه رعنا رفته، جایی که رعنا چند سال پیش از آنجا فرار کرده‌است. این خود سرآغاز ماجراهایی‌ست.

داریوش یاری پس از «دخیل» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به سرغ «لیلاج» رفته که موضوعی آسیب شناسانه در حوزه اجتماعی دارد.

در کنار تماشای معرفی سینمایی لیلاج ببینید:

معرفی فیلم یک کامیون غروب با بازی پژمان بازغی و روشنک گرامی

مهران احمدی، حامد کمیلی، محیا دهقانی، رضا اخلاقی راد، نسرین بابایی و کیمیا مرادیان از بازیگران فیلم هستند.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

سینمای ایران

از فرش قرمز تا اختتامیه با برلوتی | نقش استایلیست‌ها در درخشش امیر جدیدی

استایل امیر جدیدی

بررسی استایل امیر جدیدی در جشنواره کن

از فرش قرمز تا اختتامیه با برلوتی
نقش استایلیست‌ها در درخشش امیر جدیدی

نوشته‌ی علی رفتاری


در کنار تمام نکاتی که حضور «قهرمان» در کن۲۰۲۱ با خود به همراه داشت، یک مورد کم‌تر مورد توجه قرار گرفت و آن استایل متفاوت امیر جدیدی، چه روی قرش قرمز چه در فوتوکال بود، در این یادداشت سعی می‌کنیم به بررسی استایل ستاره‌ی ایرانی در سه پرده بپردازیم.

 

استایل امیر جدیدی بر روی فرش قرمز

امیر جدیدی از کت‌وشلوار برند #برلوتی، که از لوکس‌ترین برندهای Haute couture دنیاست، برای اولین حضورش روی فرش قرمز استفاده کرد. او خوشبختانه مانند سابق و به سیاق دیگر ستاره‌ها از برندهای فست فشن لباسی انتخاب نکرده بود.

▪️«اوت کوتور/ Haute couture» عبارتی فرانسوی به معنای «دوزندگی در سطح بالا» است و به خلق و ایجاد پوشاک و لباس‌های انحصاری و سفارشی در صنعت طراحی اطلاق می‌گردد. اوت کوتور همان مُد سطح بالا و درجه یک است که پوشاک‌های آن از ابتدا تا انتها، با دست و با پارچه‌های مرغوب و با کیفیت بالا و گران‌قیمت و با دقت بسیار زیاد در جزئیات و توسط دوزندگان مجرب و توانا دوخته می‌شوند.

▪️ از دیگر نقاط قوت استایل جدیدی می‌توان به انتخاب کفش از برند برلوتی اشاره کرد که البته از مدل‌های تکرار شده‌ی این برند است. و همچنین انتخاب ساعتی از برند سوئیسی Hublot که زیبایی استایل او را چندین برابر کرده بود.

▪️ از سویی دیگر نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی استایل جدیدی عدم توجه به انتخاب برند متناسب با برند برلوتی برای عینک است.
عینکی از برند ری‌بن که از لحاظ کیفیت و مرغوبیت از بهترین‌های صنعت فشن است اما در دسته‌ی برند‌های اوت کوتور قرار نمی‌گیرد و شاید بهتر بود در تناسب با برند کت‌وشلوار٬ برای عینک از برند دیگری انتخاب انجام می‌شد.

 

استایل امیر جدیدی در مراسم فوتوکال

▪️ جدیدی در مراسم فوتوکال با استایلی راحت‌تر از فرش قرمز حضور پیدا کرد اما این استایل، یک استایل کژوال نبود.

▪️ پیراهنی مشکی از برند berluti به همراه شلوار فنری سرمه‌ای دودی و کفش‌های ورنی همراه با ساعتی از برند AuDemars piGuet (اودمار پیگه) با قیمتی حدود ۲۶۰۰۰دلار، استایل جذاب و مناسبی برای حضور در این مراسم بود.

 

استایل امیر جدیدی در مراسم اختتامیه

امیر جدیدی با یک کت‌وشلوار تاکسیدوی تک دکمه‌ی مشکی با یقه‌ی ساتن، باز هم از برند berluti و همچنین پیراهن مشکی‌رنگ دکمه سوزنی، از همین برند و کراوات مشکی و کفش ورنی berluti در مراسم اختتامیه جشنواره کن حضور پیدا کرد که همه‌ی این انتخاب‌ها نشان از حضور یک استایلیست حرفه‌ای در پشت‌صحنه است.

 

 

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

سینمای ایران

گذشته‌ی فرهادی به کمکش می‌آید؟ | تحلیلی بر شانس فیلم اصغر فرهادی در کن ۲۰۲۱

فیلم اصغر فرهادی در کن ۲۰۲۱

تحلیلی بر شانس فیلم اصغر فرهادی در کن ۲۰۲۱

هم‌کاری اصغر فرهادی با دو بازی‌گر فرانسوی ( و هردو دوملیتی) در فیلم گذشته در سال ۲۰۱۳، به جایزه‌ی جشنواره‌ی کن برای بازی‌گر زن فیلم منجر شد. برنیس بژو آن سال، بهترین بازی‌گر زن جشنواره‌ی کن شد. «گذشته» اما فقط برای بژو خوش‌یمن نبود‌؛ تثبیت‌کننده‌ی جایگاه جهانی اصغر فرهادی بعد از اسکار جدایی و هموارکننده‌ی راه او به مقصد کن بود. بعد از «گذشته»، فرهادی توانست با فیلم‌نامه‌ی «فروشنده»، یک جایزه‌ی معتبر اروپایی به افتخارات آمریکایی‌اش اضافه کند.

حالا تقدیر، بار دیگر عوامل فیلم «گذشته» و جشنواره‌ی کن را به‌هم رسانده است. امسال طاهر رحیم، بازی‌گر مرد فیلم «گذشته»، یکی از داوران بخش اصلی جشنواره‌ی کن است. کن ۲۰۱۳، برای طاهر رحیم، عایدی خاصی نداشت. آن موقع کسی فکرش را نمی‌کرد حدود هشت‌سال بعد، رابطه‌ی فیلم‌ساز و بازی‌گر «گذشته»، به صاحب اثر و داور در کن تبدیل شود.

 

آقای «قهرمان» در کن | نخستین تصویر از فیلم قهرمان جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی

 

جشنواره‌ی فیلم کن دو روز دیگر (۱۵ تیر) شروع می‌شود. می‌شود روی ارتباط حسنه‌ی اصغر فرهادی و طاهر رحیم برای موفقیت قهرمان در کن حساب باز کرد. به‌خصوص که بعد از فیلم‌برداری گذشته، طاهر رحیم چندین‌بار از فرهادی و هم‌کاری‌شان به‌نیکی یاد کرد. ظهرِ یک هفته بعد از روز شروع کن (۲۲ تیر)، قهرمان برای اولین‌بار در جشنواره به‌نمایش درمی‌آید و تا پایان هفتادوچهارمین دوره‌ی این جشنواره، درمجموع پنج نمایش خواهد داشت. کنجکاوی‌ها درباره‌ی سرنوشت فیلم تازه‌ی جهانی‌ترین فیلم‌سازمان به اوج رسیده. به‌خصوص که از حالا احتمالن می‌توانیم یک رأی مثبت را برای فیلم کنار بگذاریم. یک رأی از آرای نُه داور جشنواره.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

خبر

«قصیده‌ی گاو سفید» محبوب‌ترین فیلم غیرآلمانی برلیناله

قصیده گاو سفید در برلیناله

قصیده گاو سفید در برلیناله

قصیده گاو سفید در برلیناله به کارگردانی صناعی‌ها و مقدم در رتبه‌ی سوم برترین آثار جشنواره برلین از نگاه مخاطبان قرار گرفت

مخاطبان هفتادویکمین جشنواره‌ی فیلم برلین فیلم‌های منتخب خود را از میان ۱۵ فیلم بخش مسابقه اصلی انتخاب کردند و «قصیده‌ی گاو سفید» فیلمِ بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم در رتبه‌ی سوم برترین آثار جشنواره از نگاه مخاطبان قرار گرفت. سه فیلم برگزیده‌ی مخاطبان برلین بر اساس نزدیک به ۸۵۰۰ رأی از تماشاگران انتخاب شده‌اند و «آقای باخمن و کلاس او» ساخته‌ی «ماریا اسپت» و «من مرد تو هستم» به کارگردانی ماریا شرادر هر دو از آلمان رتبه‌های اول و دوم را دارند.

«قصیده‌ی گاو سفید» داستان مینا زنی ۳۵ساله است که شوهرش به علت قتل عمد قصاص شده و اکنون زندگی سخت و بی‌رمقی را می‌گذراند. این شرایط زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مردی نزد پلیس آمده و با ارائه‌ی شواهد، اعترافاتی می‌کند که زندگی مینا را در مسیری جدید قرار می‌دهد.

مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، پوریا رحیمی‌سام، فرید قبادی، لیلی فرهادپور، سوده ازقندی، امیر شریعت، ماهور احمدی، محمد حیدری، زهرا پرهون، ابراهیم گله دارزاده، سمیه برجی، مهدی پیله‌وری، ماندانا معزی پور، سمکو روشنی و آوین پوررئوفی بازیگران این فیلم هستند و کمپانی فرانسوی «Totem Films» امتیاز پخش بین‌الملل فیلم آن را برعهده دارد.

معرفی فیلم قصیده گاو سفید را این‌جا ببینید.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها