با ما همراه باشید

فستیوال ونیز ۲۰۱۹: در دومین بخش این ویدیو سکانسی از فیلم یک افسر و یک جاسوس را به کارگردانی رومن پولانسکی با کیفیت دل‌خواه ببینید.

نقد فیلم «یک افسر و یک جاسوس» را بخوانید:

پولانسکی و ماجرای تبعیدی ناحق

آلفرد دریفوس، کاپیتان یهودی ارتش فرانسه که اعتباری بی‌چون و چرا دارد، متهم به فاش کردن رازهای ارتش به آلمان‌ها شده است. او با حداقل مدرک ارائه شده، محکوم به تبعید در جزایر شیطان می‌شود و در نهایت می‌میرد؛ مانند عیسا مسیح و حتا خود پولانسکی که زندگی خود را در داستان دریفوس می‌بیند و اثری ساخته که شاید ما را دعوت به ساخت چنین آثاری کند.

در کنار سکانسی از فیلم یک افسر و یک جاسوس ببینید:

سکانسی از فیلم یک افسر و یک جاسوس (قسمت اول) | لینک تماشا

البته پولانسکی دریفوس را اکثرن در پس‌زمینه نگه داشته و به جای او، سرهنگ پیکار با بازی ژان دوژاردن را در مرکز داستان قرار می‌دهد. پیکار پس از برکناری دریفوس رهبری بخش اطلاعات نظامی را برعهده گرفته و باید افتضاح به جا مانده را جمع و جور کند و در تالارهای قرارگاه با نگاهی نافذ مراقب همه باشد. او می‌تواند ببیند این مکان تا مغز استخوان فاسد است و کسانی مثل سرگرد آنری و برتیون موذی از این فساد لذت می‌برند.

خلاصه داستان فیلم:

پس از باز کردن داستان، فیلم به واسطه‌ی مجموعه وقایعی با ساختار محکم در اتاق‌هایی آکنده از دود سیگار دنبال می‌شود و مردان خشن سبیل‌کلفت ارتشی با هم صحبت می‌کنند و دائمن در مورد جزئیاتی صحبت می‌کنند تا همه متوجه باشند. در میانه‌ی فیلم، پیکار برای دوری از هجمه‌ی قرارگاه به مأمن کلیسایی پناه می‌برد و فیلم نیز به این سکوت نیاز دارد.

با دستگیری دریفوس، توجه پیکار به سرگرد استرازی معطوف می‌شود؛ کسی که مشکوک به جاسوسی علیه ارتش است. ابتدا این دو پرونده مجزا از هم به نظر می‌رسند ولی پیکار کم کم به توجه به سرنخ‌های موجود متوجه حقیقت درباره‌ی دریفوس می‌شود. پیکار طرفدار یهودی‌ها نیست ولی حاضر هم نیست مردی بی‌گناه در زندان بماند.

یک افسر و یک جاسوس: فیلمی با رگه‌هایی از محله‌ی چینی‌ها

پولانسکی همواره به سمت و سوی عدالت می‌گراید. مدت زمان زیادی است کارگردان ۸۶ ساله حال و هوای جوانی‌ و شیطنت‌هایش در آثاری مانند را از دست داده. در عین حال یک افسر و یک جاسوس پرتره‌ای ظریف از سربازان فرانسوی را به تصویر می‌کشد که رگه‌هایی از «محله‌ی چینی‌ها» را می‌بینیم. فیلم اثری است خوش ساخت و مجلل که ساخته شده تا در یادها بماند و هر چه بیش‌تر آن را نگاه کنید، جذابیتش بیش‌تر خواهد شد.

ژان بروکس، منتقد گاردین

مترجم: محمد تقوی

3,693 بازدید کلی, 8 بازدید امروز

آنونس

تریلر فیلم بیوگرافیک «رادیواکتیو» با بازی رزموند پایک در نقش ماری کوری | Radioactive official trailer

تریلر فیلم Radioactive

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم بیوگرافیک «Radioactive / رادیواکتیو» به کارگردانی مرجانه ساتراپی و با بازی رزموند پایک، سم رایلی و آنورین بارنارد.

تریلر فیلم بیوگرافیک «رادیواکتیو» با بازی رزموند پایک در نقش ماری کوری

«رادیواکتیو» فیلمی بیوگرافیک پیرامون شخصیت ماریا اسکلودوسکا-کوری، ماری کوری به کارگردانی مرجانه ساتراپی و با بازی رزموند پایک است.

فیلم اقتباسی‌ست از فوتو رمانی نوشته‌ی لورن ردنیس. داستان فیلم حول زندگی شخصی و حرفه‌ای ماری کوری می‌چرخد: ملاقات با پی‌یر کوری (سم رایلی)، همسر و همکارش، کشف پولونیوم و رادیوم مرگ تراژیک پی‌یر و رابطه‌ی نامشروع با همکارش پاول لانگوین (آنورین بارنارد).

اولین نمایش از رادیواکتیو در آخرین شب فستیوال تورنتو بود که با واکنش‌های متوسطی همراه شد.

فیلم قرار است ۲۴ام جولای روی سرویس آمازون پرایم ویدیو به نمایش دربیاید.

در کنار تماشای تریلر فیلم Radioactive ببینید:

علی حجوانی خبرنگار آرت‌تاکس در تورنتو ۲۰۱۹ از فیلم رادیواکتیو می‌گوید

Radioactive official trailer

Radioactive is a 2019 British biographical drama film directed by Marjane Satrapi and starring Rosamund Pike as Maria Skłodowska-Curie. The film is based on the graphic novel by Lauren Redniss. The film documents the life and work of Marie Curie: meeting her husband/research partner Pierre (Sam Riley), discovering polonium and radium, the tragic loss of Pierre to a trampling horse, and her affair with colleague Paul Langevin (Aneurin Barnard). Radioactive premiered as the Closing Night Gala at the Toronto International Film Festival on 14 September 2019 to average reviews. It is scheduled to be released on 24 July 2020 on Prime Video.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

11,944 بازدید کلی, 3,610 بازدید امروز

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم بیوگرافیک «تسلا» با بازی ایتن هاوک | TESLA official trailer

تریلر فیلم Tesla

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم بیوگرافیک «Tesla / تسلا» به نویسندگی و کارگردانی مایکل آلمریدا و با بازی ایتن هاوک، کایل مک‌لاکلن، ایو هیوسون، جیم گافیگان، هانا گروس و جاش هملیتون.

معرفی فیلم بیوگرافیک «تسلا» با بازی ایتن هاوک

«تسلا» فیلم بیوگرافیک آمریکایی، نوشته و کارگردانی شده توسط مایکل آلمریدا، کارگردان فیلم هملت (۲۰۰۰) است. ایتن هاوک نقش نیکولا تسلا را برعهده داشته و بازیگرانی مانند کایل مک‌لاکلن، ایو هیوسون، جیم گافیگان، هانا گروس و جاش هملیتون نیز در این فیلم حاضر هستند.

اولین نمایش این فیلم در فستیوال فیلم ساندنس با بازخوردهای مثبتی روبه‌رو شد و بازی ایتن هاوک نظر همگان را به خود جلب کرد. فیلم قرار است بیست و یکم آگوست سال جاری به نمایش دربیاید.

در کنار تماشای تریلر فیلم Tesla ببینید:

از نزدیک و شخصی با ستاره‌های سینما | ایتان هاوک

Tesla official trailer

Tesla is a 2020 American biographical drama film, written and directed by Michael Almereyda, best known for his work on Hamlet (2000). It stars Ethan Hawke as Nikola Tesla. Kyle MacLachlan, Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross and Josh Hamilton also star. It had its world premiere at the Sundance Film Festival on January 27, 2020 to positive reviews with praise towards the performance of Ethan Hawke. It is scheduled to be released on August 21, 2020.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

10,069 بازدید کلی, 1,485 بازدید امروز

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم «ایوان منحصر‌به‌فرد» با صداپیشگی آنجلینا جولی | The One and Only Ivan official trailer

تریلر فیلم The One and Only Ivan

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «The One and Only Ivan / ایوان منحصر‌به‌فرد» به نویسندگی کاترین اپلگیت، کارگردانی مایک وایت و با حضور آنجلینا جولی، سم راک‌ول، دنی دویتو و هلن میرن.

معرفی فیلم «ایوان منحصر‌به‌فرد» با صداپیشگی آنجلینا جولی

«ایوان منحصر‌به‌فرد» فیلم جدیدی از کمپانی دیزنی است که از رمانی به همین نام، نوشته‌ی کاترین اپلگیت اقتباس شده و مایک وایت آن را کارگردانی کرده است. داستان فیلم درباره‌ی گوریل منحصربه‌فردی است که در یک مرکز خرید در حومه‌ی شهر به همراه تعدادی دیگر از حیوانات ساکن است و خاطرات زیادی از دوران زندگی در جنگلش ندارد؛ اما با ورود یک بچه فیل به نام روبی، او شروع به جست‌وجو درباره‌ی گذشته‌اش می‌کند.

بین تهیه‌کنندگان این فیلم، نام آنجلینا جولی را می‌بینیم که علاوه بر تهیه‌کنندگی، صداپیشگی یکی از فیل‌های داستان را به نام استلا هم به عهده گرفته است. افراد نام‌آشنای دیگری نیز، از جمله سم راک‌ول، دنی دویتو و هلن میرن، از صداپیشگان «ایوان منحصربه‌فرد» هستند و برایان کرنستون نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است. این فیلم در تاریخ چهاردهم آگوست ۲۰۲۰ روی توسط دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد.

در کنار تماشای تریلر فیلم The One and Only Ivan ببینید:

تریلر فیلم «یک خیارشور آمریکایی» با بازی سث روگن

The One and Only Ivan official trailer

An adaptation of the award-winning book about one very special gorilla, Disney’s “The One and Only Ivan” is an unforgettable tale about the beauty of friendship, the power of visualization and the significance of the place one calls home.
The film stars: Sam Rockwell as the voice of Ivan; Angelina Jolie as the voice of Stella; Danny DeVito as the voice of Bob the dog; Helen Mirren as the voice of Snickers the poodle; Brooklynn Prince as the voice of Ruby and Ramon Rodriquez as the mall employee George.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

13,677 بازدید کلی, 1,478 بازدید امروز

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها