art-960529641

۱۵۰هزار بازدیدکننده در نمایشگاه آموختن از استادان

آثار استادان تصویرگر در موزه‌ی نورمن راک‌ول تحت نام نمایشگاه آموختن از استادان روی دیوار رفته است

راضیه خشنود – آرت‌تاکس:

مدرسه‌ی هنرمندان معروف، مدرسه‌ای مکاتبه‌ای و منحصربه‌فرد بود که سال ۱۹۸۴ با هدف پرورش تصویرگران و کارتونیست‌های متخصص، توسط آلبرت دورن و فرد لودکن و نورمن راک‌ول که از بهترین تصویرگران دنیای تبلیغات بودند تاسیس شد. هنرمندانی که تمام جلدها و صفحات نشریات میانه‌ی قرن بیستم را با آثارشان تسخیر کرده بودند.

استادان این مدرسه با دقت و وسواس انتخاب شدند. جان آثرتون متخصص تصویرگری برای تبلیغات بود.

هارولد ون اشمیت متخصص نقاشی از کابوی‌ها و سرخ‌پوستان و شکارچیان؛ و جان ویتکام در طراحی چهره‌های زیبا تخصص داشت. نورمن راک‌ول یکی از تاثیرگذارترین استادان این مدرسه بود که روش تدریس و نقد آثار هنرجویان را به استادان می‌آموخت. نورمن راک‌ول، در آثارش زندگی، رویاها و امیدهای امریکایی‌های سده‌ی بیست  را به شیوه‌ای ملموس و قابل فهم به تصویر می‌کشید.

سال ۱۹۶۹ موزه ی نورمن راک‌ول در غرب ایالت ماساچوست با هدف  آموزش هنرتصویرگری تاسیس شد.

هرساله بیش از ۱۵۰هزار بازدیدکننده از سراسر جهان، از این موزه که در محوطه‌ای ۳۶ هکتاری و در دامن طبیعتی بکر بنا شده است، دیدن می‌کنند.

این موزه که یکی از جاذبه‌های توریستی برکشایر است توسط رابرت استرن معمار مشهور امریکایی طراحی شده.

نمایشگاه آموختن از استادان که از هشتم جولای تا ۲۹ اکتبر ۲۰۱۷ در موزه‌ی راک‌ول برگزار می‌شود، شامل آثاری از استادان و هنرجویان این مدرسه، طرح درس‌ها،  عکس‌ها و فیلم‌های مستند، متدهای خلاقانه‌ی آموزش تصویرگری و نقد و نظرات  استادان درباره‌ی کار هنرجویان است.

همزمان با برگزاری نمایشگاه نمایشگاه آموختن از استادان کتابی نیز با نام «آموختن از استادان: تکنیک‌های کلاسیک و نکات تخصصی طراحی» به چاپ رسیده که مانند نمایشگاه به هفت بخش تقسیم شده. هر بخش این کتاب به یکی از نکات اصلی وضروری هنر تصویرگری اختصاص دارد.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *