art-960726684

نمایش کوکوی کبوتران حرم | روایت ۱۲ زن به قلم علیرضا نادری

گزارش آرت‌تاکس از نمایش کوکوی کبوتران حرم + گفت‌وگوهایی با افسانه ماهیان، مرضیه وفامهر، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، گیتی قاسمی و شقایق دهقان

نمایش کوکوی کبوتران حرم به کارگردانی افسانه ماهیان و نویسندگی علیرضا نادری مهر و آبان ۹۶ در پردیس تئاتر شهرزاد، سالن دو ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود.

با دوربین آرت‌تاکس به تماشای نمایش کوکوی کبوتران حرم در سالن شماره دو پردیس تئاتر شهرزاد نشستیم و گفت‌وگوهایی کوتاه با افسانه ماهیان (کارگردان)، مرضیه وفامهر، عاطفه رضوی، شقایق دهقان، گیتی قاسمی و فروغ قجابگلی از بازیگران نمایش کوکوی کبوتران حرم داشتیم.

افسانه ماهیان می‌گوید: نمایش کوکوی کبوتران حرم درباره‌ی زنان و مسائل و مشکلاتی است که آن‌ها با آدم‌های اطراف خود دارند و اصلا مخاطب اصلی این نمایش را می‌توان مردان معرفی کرد. وی درباره اینکه متن علیرضا نادری چند سال قبل نوشته و اجرا شده و آیا برای بازتولید آن در سال ۹۶ و روایت مشکلات زنان تغییراتی در آن اعمال شده است، گفت: این نمایش تاریخ مصرف ندارد چون مشکلاتی که علیرضا نادری در متن خود به آن‌ها اشاره کرده همچنان هست و تمام نشده‌است، یعنی از آسیب‌های جنگ تا آسیب‌های اجتماعی همچنان برای زنان وجود دارد و اصلا یکی از دلایل من برای انتخاب این متن و بازتولیدش این بود که آقای نادری چنان متن عمیقی را نوشته که بدون توجه به زمان نگارش می‌توان آن را دوباره روی صحنه برد.

از کارهای پیشین افسانه ماهیان می‌توان به آثاری چون «هم‌هوایی»، «سه جلسه تراپی» و «از زیرزمین تا پشت بام» اشاره کرد.

مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان و شیدا خلیق در نمایش کوکوی کبوتران حرم که ۱۲ پرسوناژ زن دارد بازی می‌کنند.

دیگر عوامل نمایش کوکوی کبوتران حرم عبارتند از: منوچهر شجاع (طراح صحنه، لباس و نور)، امیر اسمی (طراح گرافیک)، بامداد افشار (موسیقی)، زمان وفاجویی (دستیاراول و برنامه‌ریز)، روژان کردنژاد (دستیاردوم و منشی صحنه)، البرز تیمورزاده (عکس و ویدئو)، امیر قالیچی‌ها (تبلیغات مجازی)، تورج ثمینی‌پور (تهیه‌کننده)

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *