با ما همراه باشید

فروشنده فرهادی که توانسته در جمع پنج نامزد فیلم خارجی‌زبان قرار بگیرد، درامی است درباره رابطه یک زن و شوهر که به حریم زن تجاوز شده و حالا مرد می‌خواهد متجاوز را پیدا کند. اسم فیلم اول کار «برسد به دست آهو» بود. آهو نام زنی است که عماد و رعنا به خانه او اسباب‌کشی می‌کنند و به نوعی مک‌گافین فیلم بود.

فروشنده فرهادی در سکوت خبری تولید شد. شهاب حسینی و ترانه علیدوستی که زوج‌شان در سریال «شهرزاد» محبوبیت زیادی به دست آورده بود نقش‌های اصلی را بازی می‌کردند و برای نقش‌های فرعی هم فرهادی از امکان تلگرام استفاده کرد. از میان ویدیوهای ارسالی فرید سجادی حسینی عموی کاوه سجادی حسینی دستیار فرهادی انتخاب شد که اتفاقا بازی‌اش مورد توجه منتقدان هم قرار گرفت.

اولین موفقیت‌های فیلم در جشنواره کن سال گذشته رقم خورد. فیلم جزو آخرین آثاری بود که به بخش مسابقه کن راه پیدا کرد و درنهایت توانست جایزه بهترین فیلمنامه را برای فرهادی و بهترین بازیگر مرد را برای شهاب حسینی به ارمغان آورد. مردم بعد از این جایزه به استقبال عوامل فیلم در فرودگاه امام رفتند و بعدتر موقع نمایش فیلم هم از فرهادی چنان حمایتی کردند که فیلم پشت سر هم رکوردشکنی کرد و درنهایت هم توانست لقب پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران را از آن خودش کند.

در آمریکا و سایر کشورهای خارجی هم بعد از قانون ترامپ که ممنوعیت ویزا برای اتباع هفت کشور مسلمان را تصویب کرده بود و به دنبال آن تحریم اسکار توسط علیدوستی و فرهادی، فروش فیلم افزایش پیدا کرد و فیلمسازان هالیوودی هم به حمایت از فرهادی برخاستند. فروشنده فرهادی یک رقیب سرسخت در اسکار امسال دارد: «تونی اردمان» ساخته مارن آده از آلمان که موفق‌ترین فیلم خارجی‎زبان فصل جوایز بوده است. طبق پیش‌بینی تحلیلگران رقابت این دو فیلم خیلی تنگاتنگ است اما شانس فروشنده فرهادی برای گرفتن اسکار بیشتر از قبل شده است.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکار۲۰۱۷

فروشنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را گرفت

فروشنده اسکار

ادامه مطلب

اسکار۲۰۱۷

جیمی کیمل کیست؟ | با مجری اسکار ۲۰۱۷ آشنا شوید

جیمی کیمل

ادامه مطلب

اسکار۲۰۱۷

رقبای فروشنده در شب اسکار | با ۵ فیلم برتر غیرانگلیسی‌زبان سال ۲۰۱۶ آشنا شوید

رقبای فروشنده

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها