با ما همراه باشید

فستیوال ونیز ۲۰۱۹: در اولین بخش این ویدیو سکانسی از فیلم An Officer and a Spy را به کارگردانی رومن پولانسکی با کیفیت دل‌خواه ببینید.

نقد فیلم «یک افسر و یک جاسوس» را بخوانید:

پولانسکی و ماجرای تبعیدی ناحق

آلفرد دریفوس، کاپیتان یهودی ارتش فرانسه که اعتباری بی‌چون و چرا دارد، متهم به فاش کردن رازهای ارتش به آلمان‌ها شده است. او با حداقل مدرک ارائه شده، محکوم به تبعید در جزایر شیطان می‌شود و در نهایت می‌میرد؛ مانند عیسا مسیح و حتا خود پولانسکی که زندگی خود را در داستان دریفوس می‌بیند و اثری ساخته که شاید ما را دعوت به ساخت چنین آثاری کند.

در کنار سکانسی از فیلم An Officer and a Spy ببنید:

سکانسی از فیلم یک افسر و یک جاسوس (قسمت دوم)

البته پولانسکی دریفوس را اکثرن در پس‌زمینه نگه داشته و به جای او، سرهنگ پیکار با بازی ژان دوژاردن را در مرکز داستان قرار می‌دهد. پیکار پس از برکناری دریفوس رهبری بخش اطلاعات نظامی را برعهده گرفته و باید افتضاح به جا مانده را جمع و جور کند و در تالارهای قرارگاه با نگاهی نافذ مراقب همه باشد. او می‌تواند ببیند این مکان تا مغز استخوان فاسد است و کسانی مثل سرگرد آنری و برتیون موذی از این فساد لذت می‌برند.

خلاصه داستان فیلم:

پس از باز کردن داستان، فیلم به واسطه‌ی مجموعه وقایعی با ساختار محکم در اتاق‌هایی آکنده از دود سیگار دنبال می‌شود و مردان خشن سبیل‌کلفت ارتشی با هم صحبت می‌کنند و دائمن در مورد جزئیاتی صحبت می‌کنند تا همه متوجه باشند. در میانه‌ی فیلم، پیکار برای دوری از هجمه‌ی قرارگاه به مأمن کلیسایی پناه می‌برد و فیلم نیز به این سکوت نیاز دارد.

با دستگیری دریفوس، توجه پیکار به سرگرد استرازی معطوف می‌شود؛ کسی که مشکوک به جاسوسی علیه ارتش است. ابتدا این دو پرونده مجزا از هم به نظر می‌رسند ولی پیکار کم کم به توجه به سرنخ‌های موجود متوجه حقیقت درباره‌ی دریفوس می‌شود. پیکار طرفدار یهودی‌ها نیست ولی حاضر هم نیست مردی بی‌گناه در زندان بماند.

در کنار نقد فیلم An Officer and a Spy بخوانید:

نقدر فیلم داستان ازدواج از آثار حاضر در فستیوال ونیز ۲۰۱۹

یک افسر و یک جاسوس: فیلمی با رگه‌هایی از محله‌ی چینی‌ها

پولانسکی همواره به سمت و سوی عدالت می‌گراید. مدت زمان زیادی است کارگردان ۸۶ ساله حال و هوای جوانی‌ و شیطنت‌هایش در آثاری مانند را از دست داده. در عین حال یک افسر و یک جاسوس پرتره‌ای ظریف از سربازان فرانسوی را به تصویر می‌کشد که رگه‌هایی از «محله‌ی چینی‌ها» را می‌بینیم. فیلم اثری است خوش ساخت و مجلل که ساخته شده تا در یادها بماند و هر چه بیش‌تر آن را نگاه کنید، جذابیتش بیش‌تر خواهد شد.

ژان بروکس، منتقد گاردین

مترجم: محمد تقوی

آنونس

تریلر فیلم قهرمان | از تازه‌ترین فیلم اصغر فرهادی بیش‌تر ببینید

تریلر فیلم قهرمان

نسخه‌ی ایرانی تریلر فیلم قهرمان ساخته‌ی مسعود رفیع‌زاده که در آن جزئیات بیش‌تری از داستان و تصاویر تازه‌تری از فیلم را می‌توانید تماشا کنید

تریلر فیلم قهرمان به کارگردانی اصغر فرهادی
اکران در سینماهای سراسر ایران

ساخت آنونس: مسعود رفیع‌زاده

#قهرمان

ادامه مطلب

آنونس

انتشار اولین تیزر از پشت‌صحنه‌ی«خائن‌کشی» همزمان با زادروز هشتاد سالگی مسعود کیمیایی

پشت‌صحنه‌ی خائن‌کشی

انتشار اولین تیزر از پشت‌صحنه‌ی«خائن‌کشی» همزمان با زادروز هشتاد سالگی مسعود کیمیایی

اولین تیزر از پشت‌صحنه‌ی سی‌امین فیلم مسعود کیمیایی«خائن‌کشی» به تهیه‌کنندگی علی اوجی همزمان با زادروز هشتاد سالگی مسعود کیمیایی

«خائن‌کشی» سی‌امین فیلم مسعود کیمیایی به تهیه‌کنندگی علی اوجی همزمان با زادروز این هنرمند منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، داستان آخرین فیلم مسعود کیمیایی رفاقت و گذری به ماجرای ملی شدن صنعت نفت دارد که سکانس‌های مربوط به این رخداد تاریخی در روز ۲۹ اسفندماه همزمان با روز ملی شدن صنعت نفت فیلمبرداری و به پایان رسید

امیر آقایی، پولاد کیمیایی، پانته‌آ بهرام، سارا بهرامی، اندیشه فولادوند، حمیدرضا آذرنگ، سام درخشانی، نرگس محمدی، رضا یزدانی، الهام حمیدی، نسیم ادبی، فریبا نادری، شکیب شجره، پردیس پورعابدینی با حضور فرهاد آئیش، سعید پیردوست، امیررضا دلاوری، ایوب آقاخانی، سام نوری، امیرکاوه آهنین‌جان ، ایلیا کیوان، امیرحسین نوروزبیگی و کیانوش گرامی و هنرمندی مهران مدیری بازیگرانی هستند که در آخرین ساخته مسعود کیمیایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 

نخستین تصویر از مهران مدیری در فیلمِ مسعود کیمیایی

ساخت تیزر شهیار کبیری

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها