با ما همراه باشید

ونیز ۲۰۱۹: مصاحبه‌ی واکین فینیکس درباره‌ی بازی در نقش ژوکر می‌گوید ژوکر شخصیتی به شدت غنی‌ است و هیچ‌وقت متوجه نشده که ژوکر کیست.

این‌جا در هفتادوششمین جشنواره فیلم ونیز هستیم. در کنار واکین فینیکس هستم که در نقش پروتاگونیست ژوکر بازی می‌کنه. می‌خوام از این شروع کنم که بحثی با تاد (فیلیپس) داشتم و می‌خوام همون سؤال رو بپرسم: فکر می‌کنی که تبدیل شدن آرتور به ژوکر براش شکست محسوب می‌شهیا یک تکامل؟ چون این سؤال برام بی‌جواب مونده و در ذهنم می‌خوام به یه نتیجه‌ای برسم و نگران نباش. جوابت پیش من محفوظه!

متوجه‌م از کسی که در نقش این شخصیت بوده همچین سؤالی بپرسی. ولی فکر می‌کنم بخش اعظمی از سرگرم‌کنندگی فیلم برای مخاطب (البته امیدوارم که مردم برن و فیلم رو ببینن) اینه که تصمیم‌گیری این موضوع با خودشونه و این چیزی بود که من رو خیلی جذب کرد. معمولن در اکثر فیلم‌ها، به خصوص فیلم‌های ژانری نقش قهرمان یا شخصیت منفی رو بازی می‌کنین هدف هر شخصیت کاملن واضحه. چیزی که در مورد فیلم دوست داشتم، این بود که هیچ‌وقت مطمئن نبودم انگیزه‌ی اصلی این شخصیت چی‌یه. نظرات خودم رو در این مورد دارم و جواب این سؤال رو برای خودم می‌دونم. ولی نمی‌خوام تأثیری روی دیدگاه کسانی که فیلم رو دیدن، داشته باشم.

آره، ولی فکر می‌کنم برای من و بخش اعظمی از بیننده‌ها نسبت به خودش هم‌دردی باهاش خیلی آسون بود. اگر همچین دوران کودکی داشتی، چه کار می‌کردی؟اون‌جور رفتار بده، می‌دونی؟ ولی ما هم داروهای ضدافسردگی مصرف می‌کنیم و کلی قرص می‌خوریم تا زندگی شادتری داشته باشیم. ولی برای اون این موضوع صادق نیست. چه‌طور روی این بخش خاکستری یا حتا رنگارنگ زندگی ژوکر موضوع کار کردی؟

آره، پروسه‌ای طولانی بود. پروسه‌ی کشف کردن این شخصیت درکش یا حداقل تلاش برای این کار موقع فیلم‌برداری متوقف نشد و تا آخرین روز ادامه داشت. ژوکر شخصیتی به شدت غنی‌یه و این‌قدر در موردش نکته هست که هیچ‌وقت به جایی نرسیدم که احساس کنم ژوکر کی‌یه. بخش لذت‌بخش کار این بود که هر روز در مورد شخصیتت چیز تازه‌ای کشف می‌کنی. یه وجهه‌ی جدید. خوش‌بختانه فکر کنم چیزی بود که نظر تاد رو هم جلب کرد و در برخورد با این خیلی راحت و مطمئن بود و هر روز این روی‌کرد رو داشت.

در کنار این، تاد خیلی باهوشه چون برنامه رو به نحوی چید که زمان زیادی داشته باشیم. بعضی اوقات سر صحنه می‌رفتیم و چندین ساعت در مورد یک صحنه صحبت می‌کردیم و اصلن فیلم‌برداری نداشتیم چون می‌خواستیم به نتیجه برسیم. بعضی اوقات شروع می‌کردیم به فیلم‌برداری یک صحنه و وسط روز بعد از دو ساعت فیلم‌برداری گفت: «فکر کنم باید جهت‌گیری‌مون رو عوض کنیم.» یا «این راه درستی نیست که برای این صحنه داشتیم.» زمان کافی برای اضافه و کم کردن داشتیم که فکر می‌کنم برای این شخصیت حیاتی بود.

فکر می‌کنی ژوکر همیشه بازی در نقشش سخته و همه می‌گن ژوکر بودن کار طاقت‌فرسایی‌یه. وقتی بیش‌تر تو جلد این شخصیت فرو رفتی و به عنوان بازیگری که چهره‌اش رو نشون می‌ده، غمی در دنیا نداره.

بخوام صادقانه بگم به من که خیلی خوش گذشت. بازی کردن در نقش ژوکر ولی راستشو بگم، ژوکر رو به آرتور ترجیح می‌دم. آرتور کسی‌یه که زخم خورده و صداش خفه شده و کلی احساسات در خودش جمع شده که به سختی کنار هم قرار گرفتن و هیچ نکته‌ی راحتی در موردش نمی‌شه پیدا کرد نحوه‌ی راه رفتنش، هر در کل رفتارش این‌قدر غیرطبیعی بود که نمی‌تونستم تحملش کنم و ژوکر بازی در نقش ژوکر آزادی کامل به‌م می‌داد.

به عنوان یه بازیگر هر کاری می‌تونی بکنی. بنابراین هفته‌ی هفتم وقتی رسیدیم سر صحنه‌های مربوط به ژوکر برای پنج روز یه سکانس از ژوکر فیلم‌برداری شد. وقتی برگشتم به نقش آرتور حقیقت رو بگم اصلن دوست نداشتم در کالبدش باشم. بنابراین آرتور اونی بود که بیش‌ترین کشمکش رو باهاش داشتم.

ایده‌ی خندیدن وقتی کسی نمی‌خنده دوست دارم.

آره، خنده در زمان و مکان اشتباه عالی بود.

واکین مرسی از این که بابت ژوکر این‌جا اومدی.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم من زلاتان هستم | درامی بیوگرافیک درباره‌ی زندگی زلاتان ابراهیموویچ

تریلر فیلم من زلاتان هستم

تریلر فیلم من زلاتان هستم منتشر شد

فیلم من زلاتان هستم در ژانر بیوگرافیک اثری‌ست به کارگردانی ینس سیوگرن که براساس کتابی با همین نام به نوشته‌ی دیوید لاگرکرانتز ساخته شده و داستان زلاتان ابراهیموویچ، فوتبالیست مشهور سوئدی را در دو دوره‌ی مختلف بیان می‌کند.

گرانیت روشیتی در نقش زلاتان ۱۷ ساله و دومینیک آندرسون بایراکتاتی نقش زلاتان ۱۱ ساله را دارند و در کنار این دو بازیگرانی نظیر امانوئل آیتا، دیوید اس لیندگرن و هاکان بنگستون نیز در فیلم حاضر هستند.

این اثر دهم سپتامبر اکران خواهد شد.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم مرد آزاد / Free Guy | با بازی رایان رینولدز

تریلر فیلم مرد آزاد

تریلر فیلم مرد آزاد منتشر شد

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم مرد آزاد به کارگردانی شان لوی با بازی رایان رینولدز، جو کری و جودی کورمر منتشر شد

«مرد آزاد» فیلمی است ساخته‌ی شان لوی، کارگردان سری معروف «شبی درموزه» و توسط مت لیبرمن و زک پن نوشته شده است. این فیلم در ادامه‌ی روال آثاری مانند «بازیکن یک آماده»، «رالف خراب‌کار» و «گیمر»، داستان دنیایی را در بازی‌های ویدیویی به تصویر می‌کشد که ترکیبی از دو عنوان بسیار پرطرفدار GTA و Fortnite است.

گای، یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC)های این دنیاست که بعد از کشتن یکی از بازیکنان، با برداشتن عینکش دنیا را از فیلتر HUD (جزئیات مختلفی که در بازی‌ها روی صفحه می‌آیند مانند مقدار سلامتی، استقامت و گلوله) می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به مبارزه‌ی جهانی بپیوندد.

در مرکز «مرد آزاد»، رایان رینولدز به عنوان شخصیت اصلی قرار گرفته و بازیگرانی مانند جودی کورمر (کشتن ایو)،جو کری (چیزهای عجیب) و تایکا وایتیتی (جوجو خرگوشه و ثور: راگناروک) نیز حصور دارند.

«مرد آزاد» از جمله پروژه‌هایی بود که زیر نظر کمپانی فاکس قرن بیستم کلید خورد ولی در نهایت قرار است توسط دیزنی منتشر شود (چنین اتفاقی برای فیلم فوردعلیه فراری نیز رخ داد).

 

جدیدترین تریلر فیلم «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز |

Free Guy Official Trailer

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها