با ما همراه باشید

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس:  ۲۵ سال پس از ساخت و اکران فیلم پالپ فیکشن به تماشای صحبت‌های کارگردان (کوئنتین تارانتینو) و بازیگران (جان تراولتا، اوما تورمن و ساموئل جکسون) درباره‌ی این فیلم می‌نشینیم.

فیلمی جنایی‌ در دنیای زیرزمینی هالیوود

کوئنتین تارانتینو: پالپ فیکشن فیلم جنایی‌یه که توی دنیای زیرزمینی هالیوود رخ می‌ده؛ بخش فیلم‌سازی‌ش نه، خود شهرش. سه داستان جنایی مجزاست ولی برای هر سه‌تاشون همون شخصیت‌ها وارد داستان شده یا خارج می‌شن. بنابراین آخر فیلم این احساس رو ندارین که سه‌تا داستان جداگونه دیدین. احساس می‌کنین یک فیلم دیدین با اجتماعی از شخصیت‌های مختلف. خیلی خنده‌داره که دائمن بین این داستان‌ها می‌چرخی.

اوما تورمن: تو این فیلم، به طور کلی به فیلم‌نامه وفادار موندیم. نوشته‌ی کوئنتین خیلی هوشمندانه و طبیعی‌یه. جملات رو برات تغییر می‌ده. هر چیزی که یه بازیگر معمولن می‌خواد انجام بده و اتفاقن درک به این زبان، باعث می‌شه وارد شخصیت بشی و می‌ذاره به سبکی که داره، نزدیک بشی.

در کنار تماشای صحبت‌های عامل پالپ فیکشن ببینید:

مصاحبه با تارانتینو | یک گفت‌وگوی متفاوت با کوئنتین تارانتینو درباره ی روزی روزگاری در هالیوود

ساموئل جکسون:  کوئنتین گفت این نقشو برای من نوشته. بنابراین از این شگفت‌زده بودم که قرار بود شخصیتی بازی کنم که توی فیلم، دیالوگ‌های زیادی داره و شخصیتش همچین عمقی داره و دچار دگرگونی‌های زیادی می‌‌شه. چیزی‌یه که هر بازیگری دنبالشه. چیزی که [کوئنتین رو] متفاوت می‌کنه اینه که خودش یه بازیگره و به بازیگرها چیزایی می‌گه که بازیشون کنن یا بگن که از دیدت.

کوئنتین تارانتینو: فکر کنم دو تا دلیل داره: یکی این که واقعن به شخصیت‌ها وصل شدن چون فیلم‌نامه رو دوست داشتن. دوم این که با دیدن سگ‌های انباری، فهمیدن کارگردان بازیگرمحوری هستم و به اجرا اهمیت می‌دم. پس برای شخصیت‌هایی که ایفای نقش می‌کنن، نمونه دارن و کسی هم هست یه مقدار با زبان بازیگری آشناست.

جان تراولتا: توانایی کوئنتین تو ترکیب کردن خشونت و خون‌ریزی با طنزه که خیلی خنده‌دارش می‌کنه. این، توانایی بالفطره‌ای‌یه که داره و فکر می‌کنم همه‌ی بازیگرهایی که انتخاب کرده کسایی هستن که اول به جنبه‌ی طنز شخصیت‌ها نگاه می‌کنن.

رقص مضحک دیسکو!

کوئنتین تارانتینو: هر وقت دیدم، تماشاگرا از فرط خنده غش می‌کنن. خب، این فیلم قطعن کمدی‌یه و قراره بخندونه. صحنه‌ها با همین هدف طراحی شدن. ولی در نهایت، چیزهایی هستن که خنده‌دار نیستن. صحنه‌هایی هست که باید جدی‌شون گرفت. اتفاقن، من همین رو در کمدی‌ها دوست دارم. دوست دارم وقتی تو کمدی، جوک پشت سر هم نیست و یه مواقع خودشو جدی می‌گیره.

ساموئل جکسون: همه یه جایی وجدان‌شون رو پیدا می‌کنن و در طول زندگی، این اتفاق چندین بار میفته. باید به اتفاقاتی که اطرافت میفته دقت کنی و همین جوری سرسری ازشون رد نشی. اتفاقاتی مثل این همیشه رخ می‌دن. جالبه، اولین بار که وارد این پروژه‌ شدم، تو ساختمونی که برای فیلم جان سخت بود، نشسته بودم. داشتم به اطرافم به کلی عکس نگاه می‌کردم و یه چیزی روی دیوار بود که از زمانی که دیدم، تو ذهنم حک شده. یه گفته‌ای بود به این شکل که مواظب باشین امروز پا روی پای چه کسایی می‌ذارین قبل از این که مجبور بشین به خاکسترشون بوسه بزنین. تو ذهنم این‌جوری شد: بنگ بنگ بنگ. همیشه تلاش می‌کنم با یه رفتاری رو داشته باشم همون‌طور که می‌خوام اون‌ها با من هم این رفتار رو داشته باشن از معمول‌ترین کسایی که وظیفه دارن تا خود کارگردان.

اوما تورمن: با آهنگ «آقای شنبه شب» با جان تراولتا روی زمین دیسکو با چراغ‌های رنگارنگ می‌رقصم. یه همچین اتفاقی خیلی مضحکه انگار با برت لنکستر بری مسافرت یا همچین چیزی. ایده‌ی کلاسیکی‌یه. نمی‌تونستم انجامش ندم.

جان تراولتا: بیننده‌ها دقیقن همون واکنشی رو دارن که من می‌خواستم که برای من به خاطر شخصیتی که تأثیرگذار باشه از کار انجام شده تقدیر می‌کنن و شخصن همینو می‌خواستم.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم من زلاتان هستم | درامی بیوگرافیک درباره‌ی زندگی زلاتان ابراهیموویچ

تریلر فیلم من زلاتان هستم

تریلر فیلم من زلاتان هستم منتشر شد

فیلم من زلاتان هستم در ژانر بیوگرافیک اثری‌ست به کارگردانی ینس سیوگرن که براساس کتابی با همین نام به نوشته‌ی دیوید لاگرکرانتز ساخته شده و داستان زلاتان ابراهیموویچ، فوتبالیست مشهور سوئدی را در دو دوره‌ی مختلف بیان می‌کند.

گرانیت روشیتی در نقش زلاتان ۱۷ ساله و دومینیک آندرسون بایراکتاتی نقش زلاتان ۱۱ ساله را دارند و در کنار این دو بازیگرانی نظیر امانوئل آیتا، دیوید اس لیندگرن و هاکان بنگستون نیز در فیلم حاضر هستند.

این اثر دهم سپتامبر اکران خواهد شد.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم مرد آزاد / Free Guy | با بازی رایان رینولدز

تریلر فیلم مرد آزاد

تریلر فیلم مرد آزاد منتشر شد

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم مرد آزاد به کارگردانی شان لوی با بازی رایان رینولدز، جو کری و جودی کورمر منتشر شد

«مرد آزاد» فیلمی است ساخته‌ی شان لوی، کارگردان سری معروف «شبی درموزه» و توسط مت لیبرمن و زک پن نوشته شده است. این فیلم در ادامه‌ی روال آثاری مانند «بازیکن یک آماده»، «رالف خراب‌کار» و «گیمر»، داستان دنیایی را در بازی‌های ویدیویی به تصویر می‌کشد که ترکیبی از دو عنوان بسیار پرطرفدار GTA و Fortnite است.

گای، یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC)های این دنیاست که بعد از کشتن یکی از بازیکنان، با برداشتن عینکش دنیا را از فیلتر HUD (جزئیات مختلفی که در بازی‌ها روی صفحه می‌آیند مانند مقدار سلامتی، استقامت و گلوله) می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به مبارزه‌ی جهانی بپیوندد.

در مرکز «مرد آزاد»، رایان رینولدز به عنوان شخصیت اصلی قرار گرفته و بازیگرانی مانند جودی کورمر (کشتن ایو)،جو کری (چیزهای عجیب) و تایکا وایتیتی (جوجو خرگوشه و ثور: راگناروک) نیز حصور دارند.

«مرد آزاد» از جمله پروژه‌هایی بود که زیر نظر کمپانی فاکس قرن بیستم کلید خورد ولی در نهایت قرار است توسط دیزنی منتشر شود (چنین اتفاقی برای فیلم فوردعلیه فراری نیز رخ داد).

 

جدیدترین تریلر فیلم «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز |

Free Guy Official Trailer

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها