با ما همراه باشید

یک گفت‌وگوی دیدنی از پدرو آلمادوار و آنتونیو باندراس ، درباره‌ی هم‌کاری جدیدشان: رنج و افتخار. فیلمی که بااستقبال خوب منتقدان روبه‌رو شده و راوی زندگی آلمادوار است.

 

آنتونیو باندراس: «کار کردن با پدرو در شرایطی که نقش او را بازی می‌‌کنی و خودش هم کارگردان است سخت است. چون خودش بهتر از هر کسی خودش را می‌شناسد. در عین حال، کاراکتری که نقشش را بازی می‌کردم کنارم بود، درست پشت دوربین! به من اکشن می‌گفت! بنابراین حتا اگر دقیقن خود پدرو نباشد خیلی نزدیک به او و تقریبن همان کاراکتر است.»

پدرو آلمادوار: «من در همه‌ی فیلم‌هایم خودم را به نحوی مطرح می‌کنم. ولی این بار من مرجع کاراکتری بودم که آنتونیو باندراس نقشش را بازی می‌کرد. نمی‌شود گفت که فیلم دقیقن مطابق زندگی خودم است، چون لحظه به لحظه یکی نیستند. ولی احساسات و اتفاقات بخش‌های مختلف فیلم یادآور مکان‌ها و عواطفی هستند که خودم در زندگی تجربه‌ کرده‌ام. ریسک بزرگی‌ست که تخیل را چاشنی زندگی شخصی خودت کنی. ممکن است که بیننده هر چیزی را که در فیلم می‌بیند به عنوان شخصیت اصلی تو باور کند! از خودش بپرسد: آیا واقعن پدرو همین‌طور است؟ اما این بخشی از ماجراجویی‌ داستان به حساب می‌آید.»

آلمادوار: ریسک بزرگی‌ست که تخیل را چاشنی زندگی شخصی خودت کنی

آنتونیو باندراس: «پدرو دوست ندارد بازیگرهایش خیلی راحت باشند، چرا که می‌داند در این‌ شرایط خلاقیتی وجود ندارد. برای خلاق بودن باید از صفر شروع کرد. این موضوعی پیچیده‌ ا‌ست. برای این فیلم کارم را خالصانه و بدون پیش‌زمینه شروع کردم. همه‌ی تجربه‌های فیلم‌ها و کارگردان‌های قبلی را فراموش کردم و از صفر شروع کردم. فقط گوش دادم و سعی کردم بفهمم پدرو برای فیلم به دنبال چه می‌گردد و از آن چه می‌خواهد.»

باندراس: برای این فیلم کارم را خالصانه و بدون پیش‌زمینه شروع کردم. همه‌ی تجربه‌های فیلم‌ها و کارگردان‌های قبلی را فراموش کردم و از صفر شروع کردم

پدرو آلمادوار: «باید صبور بود، نباید عجله کرد. برای این‌که این اتفاق نیافتد من همه‌چیز را می‌نویسم، چرا که بعد از آن، حتا زمانی که انتظارش را نداری چیزی ظاهر می‌شود. در این فیلم باید مطابق فیلم‌نامه پیش می‌رفتیم. مطابق دو متن متفاوتی که من بی هیچ دلیلی از قبل نوشته بودم، آن‌ها را نوشته بودم‌ چون دلم می‌خواست لحظاتی را زندگی کنم که برایم اتفاق نیافتاده بود. در این فیلم‌نامه سه قسمت به هم پیوسته وجود دارد که از قبل در لحظات مختلف زندگیم در کامپیوترم نوشته بودم.»

آنتونیو باندراس: «این مورد خاص خیلی عجیب بود، چرا که در چهل سال گذشته، پدرو را در لحظات مختلف زندگیش دیده بودم. می‌شود گفت با هم بزرگ شده‌ایم. فیلم دومش را هم با یک‌دیگر انجام داده بودیم، بنابراین نیازی به بررسی درون و باطن من نبود، بلکه به بررسی زمانی که با هم گذرانده بودیم پرداختیم. پدرو سعی می‌کند رابطه‌ا‌ش را با بازیگرها و خانواده‌ا‌ش به خاطر بیاورد. من به شخصه شاهدشان بوده‌ام، برای همین سعی داشتم لحظات‌مان را با هم در دهه‌ی هشتاد به یاد بیاورم. به یاد بیاورم که دنیا چه‌طور بود و چه درکی از واقعیت داشتیم. این‌که چه‌طور می‌توانیم از کمدی به درام تغییر وضعیت بدیم. بیش‌تر از این‌که درگیر من و روحیاتم شویم، اوقاتی را که با هم گذرانده بودیم مرور می‌کردیم.»

همیشه و هر روز، آماده‌ی این هستم که اتفاقی جدید بیافتد. طبیعت فیلم‌برداری کردن بسیار پیچیده است و به ماجراجویی شباهت دارد. این صمیمانه‌ترین تجربه‌ی فیلم‌سازی بود که در تمام زندگی‌م داشتم!

پدرو آلمادوار: «موقع فیلم‌برداری زیاد حواسم به خودم نیست. انگار دارم با ذهنی متفاوت در دنیایی متفاوت زندگی می‌کنم. بنابراین موقعیت برایم بسیار حساس است. وقتی عکس‌هایم را موقع کار کردن می‌بینم شگفت‌زده می‌شوم، چون فکر نمی‌کردم که در آن لحظه آن شکلی باشم. همیشه و هر روز، آماده‌ی این هستم که اتفاقی جدید بیافتد. طبیعت فیلم‌برداری کردن بسیار پیچیده است و به ماجراجویی شباهت دارد. این صمیمانه‌ترین تجربه‌ی فیلم‌سازی بود که در تمام زندگی‌م داشتم!»

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم من زلاتان هستم | درامی بیوگرافیک درباره‌ی زندگی زلاتان ابراهیموویچ

تریلر فیلم من زلاتان هستم

تریلر فیلم من زلاتان هستم منتشر شد

فیلم من زلاتان هستم در ژانر بیوگرافیک اثری‌ست به کارگردانی ینس سیوگرن که براساس کتابی با همین نام به نوشته‌ی دیوید لاگرکرانتز ساخته شده و داستان زلاتان ابراهیموویچ، فوتبالیست مشهور سوئدی را در دو دوره‌ی مختلف بیان می‌کند.

گرانیت روشیتی در نقش زلاتان ۱۷ ساله و دومینیک آندرسون بایراکتاتی نقش زلاتان ۱۱ ساله را دارند و در کنار این دو بازیگرانی نظیر امانوئل آیتا، دیوید اس لیندگرن و هاکان بنگستون نیز در فیلم حاضر هستند.

این اثر دهم سپتامبر اکران خواهد شد.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم مرد آزاد / Free Guy | با بازی رایان رینولدز

تریلر فیلم مرد آزاد

تریلر فیلم مرد آزاد منتشر شد

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم مرد آزاد به کارگردانی شان لوی با بازی رایان رینولدز، جو کری و جودی کورمر منتشر شد

«مرد آزاد» فیلمی است ساخته‌ی شان لوی، کارگردان سری معروف «شبی درموزه» و توسط مت لیبرمن و زک پن نوشته شده است. این فیلم در ادامه‌ی روال آثاری مانند «بازیکن یک آماده»، «رالف خراب‌کار» و «گیمر»، داستان دنیایی را در بازی‌های ویدیویی به تصویر می‌کشد که ترکیبی از دو عنوان بسیار پرطرفدار GTA و Fortnite است.

گای، یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC)های این دنیاست که بعد از کشتن یکی از بازیکنان، با برداشتن عینکش دنیا را از فیلتر HUD (جزئیات مختلفی که در بازی‌ها روی صفحه می‌آیند مانند مقدار سلامتی، استقامت و گلوله) می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به مبارزه‌ی جهانی بپیوندد.

در مرکز «مرد آزاد»، رایان رینولدز به عنوان شخصیت اصلی قرار گرفته و بازیگرانی مانند جودی کورمر (کشتن ایو)،جو کری (چیزهای عجیب) و تایکا وایتیتی (جوجو خرگوشه و ثور: راگناروک) نیز حصور دارند.

«مرد آزاد» از جمله پروژه‌هایی بود که زیر نظر کمپانی فاکس قرن بیستم کلید خورد ولی در نهایت قرار است توسط دیزنی منتشر شود (چنین اتفاقی برای فیلم فوردعلیه فراری نیز رخ داد).

 

جدیدترین تریلر فیلم «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز |

Free Guy Official Trailer

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها