با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: در این ویدیو قرار است کارگردانان انتقام جویان: پایان بازی درباره‌ی کاپیتان آمریکا و آیرون‌من صحبت کنند.

آیرون‌من | من آیرون‌من هستم

جو روسو: فاورو در فیلم آیرون‌من کاری کرد که زمینه‌سازی جهان مارول ایجاد شه. موضوعش با بقیه‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی متفاوت بود، به نحوی که طنز و نماهای جذاب رو به هم پیوند می‌ده. بعد از اون ۲۲ تا فیلم دیگه ساخته شد.

آنتونی روسو: درسته. همون زمینه بود که باعث شد ما به سمت جهان مارول کشیده بشیم.

+ اون لحظه‌ای که تونی استارک می‌گه: من آیرون‌من هستم، لحظه‌ای‌یه که ابرقهرمانان جهان مارول رو تعریف می‌کنه. اون اولین ابرقهرمانی‌یه که به مردم معرفی شده و اولین قهرمانی که شناخته شده. البته اگه کاپیتان مارول رو دیده باشین، می‌دونین که اون و کاپیتان آمریکا، قبل از آیرون‌من وجود داشتن ولی در واقع آیرون‌منه که باعث می‌شه انتقام‌جویان رو به جلو حرکت کنن.

_ یادمه که دیدن نسخه‌ی اصلی آیرون‌من در سینما هم روی من و هم روی جو خیلی تاثیر گذاشت. مخصوصن آخرش که می‌گه: من آیرون‌من هستم. تا اون زمان فیلم‌های ابرقهرمانی همه با پیش‌فرض ناشناس بودن ابرقهرمان جلو می‌رفتن ولی این‌که اون در آخر فیلم خیلی راحت به کاراکترش اعتراف کنه. ما دوست داریم داستان‌گویی‌ خلاف چیزی که انتظارش می‌رفت باشه و خیلی مطابق فکر عموم نباشه. اون لحظه به طرز فوق‌العاده‌ای همین اتفاق افتاد، واقعن هیجان‌زده شدیم. گفته‌ی اون تاثیر عمیقی روی ما گذاشت. ایده‌ی این‌که «پایان بازی» رو هم با همین جمله تموم کنیم.

+ خیلی دیر به ذهن‌مون رسید.

_ خیلی دیر…

یک گفت‌وگوی دیدنی با اسکارلت جوهانسون درباره‌ی «انتقام‌جویان: پایان بازی»

+ در حال تدوین نسخه‌ی نهایی بودیم. در حقیقت آخرین چیزی که برای «پایان بازی» فیلم‌برداری کردیم، صحنه‌ای بود که رابرت داونی می‌گفت من آیرون‌من هستم و بشکن زد. اون صحنه رو ژانویه‌ی امسال فیلم‌برداری کردیم. در نسخه‌ی اصلی اون هیچی به تانوس نمی‌گفت. لبخند می‌زد، بشکن می‌زد. حس کردیم خیلی خشک‌ و خالی‌یه. تانوس می‌گفت من اجتناب‌ناپذیرم، بعدش تونی لبخند می‌زد و بشکن می‌زد. فکر کردیم لحظه‌ اون‌طور که باید نشون داده نمی‌شه و مسیرش رو به عنوان یه کاراکتر کامل نمی‌کنه. این رو به تدوین‌گر یعنی جف فورد گفتیم. گفت: تانوس می‌گه اجتناب‌ناپذیره. اگه تونی بگه: من آیرون‌من هستم، چی؟ خیلی خوش‌مون اومد و تصمیم گرفتیم بلافاصله فیلم‌برداریش کنیم. به این ترتیب، این آخرین صحنه‌ای شد که فیلم‌برداری کردیم.

_ همه‌ش رو مدیون تدوینگرمون، جف فورد، هستیم. همه‌ی فیلم‌های مارول ما به اضافه‌ی خیلی‌های دیگه رو اون تدوین کرده. اون یکی از مهره‌های اصلی ماست و فکر می‌کنم عادلانه‌س که پایان‌بندی این سری با جمله‌ای باشه که ایده‌ی اون بود.

گفت‌وگوی کارن گلن با مجله‌ی ورایتی | در مارول باید احساس کنی در جای درست هستی

کاپیتان آمریکا | می‌تونم تمام روز به این‌ کار ادامه بدم

جو روسو: فکر می‌کنم این جمله نمایان‌گر شخصیت کاپیتان آمریکاس. نشون‌دهنده‌ی این اخلاقشه که تا زمانی که برنده نشده تسلیم نمی‌شه و این‌که همیشه طرف حقه. جالبه که این جمله‌ی اون تعابیر مختلفی داره و در زمینه‌های مختلف با لحن‌های مختلف به کار رفته. در جهان مارول، اولین بار در فیلم اول انتقام‌جویان این رو می‌گه و خیلی واضح نشون می‌ده که کاراکترش چه‌جوری‌یه. در آخر فیلم «جنگ داخلی» هم به تونی همین رو می‌گه و بالاخره در «انتقام‌جویان: پایان‌ بازی» این حرف رو به خودش می‌زنه. نسخه‌ی پرشور و شر و جوون‌تر کاپیتان که لباس‌های چسبون می‌پوشه، این حرف رو به کاپیتان آمریکای مسن‌تر و عاقل‌تر می‌گه که نمی‌خواد این رو بشنوه. فکر می‌کنم این نشون‌دهنده‌ی تغییرات اون به عنوان یه کاراکتره. فقط با بررسی همین یه جمله، متوجه‌ می‌شین که اون چه‌طور در جهان مارول تغییر کرده و از یه میهن‌پرست به یه شورشی و بالاخره به کهنه‌سرباز جنگی دانا و سرسخت تبدیل شده.

مرور دنیای مارول از آیرون من تا انتقام‌جویان: پایان بازی

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان | صحنه‌ی مبارزه در آسانسور

جو روسو: اولین صحنه‌ای که برای «سرباز زمستان» فیلم‌برداری کردیم همین صحنه بود.

آنتونی روسو: که اولین صحنه‌ی مارول‌مون بود و برامون خیلی مهم بود.

+ از نظر احساسی و استعاری، فکر می‌کردیم صحنه‌ی مبارزه در آسانسور فیلم رو متمایز خواهد کرد و درونی، عمیق و خشن بود. به نظرمون خیلی شبیه دنیای واقعی می‌اومد. داشتیم سعی می‌کردیم کاپیتان مرحله به مرحله از نظر روانی متوجه چیزی جدید بشه. در عین حال سعی می‌کردیم جهان مارول رو هم به نمایش بذاریم. فکر می‌کنم صحنه‌ی آسانسور نشان‌دهنده‌ی عدم اعتماد و تغییر وضعیته اما این صحنه داره تغییر همیشگی کاپیتان رو هم به‌مون نشون می‌ده. وقتی از اون آسانسور می‌آد بیرون دیگه آدم قبلی نمی‌شه.

مرور انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت از زبان برادران روسو

_ یکی از نکته‌های جالب این فیلم این بود که تونستیم وفاداری کاپیتان آمریکا رو نسبت به مقامات و کشوری که بهش خدمت می‌کرد، به چالش بکشیم. برای ساختن این فیلم به این فکر می‌کنیم که چه‌طور باید کاراکتری مثل کاپیتان رو به چالش کشید. خیلی قوی و ثابت‌قدمه و همه‌ی تمرکزش رو روی هدفش می‌ذاره. خیلی برامون مهم بود که این ویژگیش رو دست‌کم بگیریم و همه‌ی چیزهایی رو که به‌شون وابستگی داشت از بین ببریم. این لحظه‌ی آشکار شدن بود. وقتی‌یه که می‌فهمه نمی‌تونه به تیمی که بهش خدمت می‌کنه اعتماد کنه و هم‌چنین به مقاماتی که در خدمت‌شونه. این اتفاق وسط‌های فیلم در یه آسانسور می‌افته. صحبتش با رابرت ردفورد تازه تموم شده. برای اولین بار در تمام عمرش به یه مقام بالاتر دروغ گفته. معمولن این کاری نیست که ازش سر بزنه. بهش احساس اضطراب دست داده و نمی‌دونه باید چی‌کار کنه یا به کی اعتماد کنه. بعد از ملاقاتش سوار آسانسور می‌شه و می‌فهمه کسانی که دوره‌ش کردن دیگه دوستانش نیستن بلکه دشمناش هستن و این یه نقطه‌ی عطف برای شخصیت کاپیتان آمریکاس. در تمام جهان سینمایی مارول، جایی که کاپیتان متوجه می‌شه که تنهاست. این یکی از مهم‌ترین نقاط مسیرشه که باعث می‌شه از یه خدمت‌گزار موظف فداکار به فردی مستقل تبدیل بشه. داخل آسانسور متوجه می‌شه که هیشکی رو نداره و باید خودش رو نجات بده و این آغاز راهش به سمت پگی کارتره و نقطه‌ی اتکای تمامی این تغییرات در جهان مارول که فکر می‌کنم جایی که دارن به مکانی ناشناخته می‌رن و همه‌چی شروع به نابود شدن می‌کنه و هیچی به همون سادگی که به نظر می‌آد نیست و این ما رو تا آخر «پایان بازی» همراهی می‌کنه.

نسخه‌ی تصویری این گفت‌وگو جذاب را ببینید…

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم من زلاتان هستم | درامی بیوگرافیک درباره‌ی زندگی زلاتان ابراهیموویچ

تریلر فیلم من زلاتان هستم

تریلر فیلم من زلاتان هستم منتشر شد

فیلم من زلاتان هستم در ژانر بیوگرافیک اثری‌ست به کارگردانی ینس سیوگرن که براساس کتابی با همین نام به نوشته‌ی دیوید لاگرکرانتز ساخته شده و داستان زلاتان ابراهیموویچ، فوتبالیست مشهور سوئدی را در دو دوره‌ی مختلف بیان می‌کند.

گرانیت روشیتی در نقش زلاتان ۱۷ ساله و دومینیک آندرسون بایراکتاتی نقش زلاتان ۱۱ ساله را دارند و در کنار این دو بازیگرانی نظیر امانوئل آیتا، دیوید اس لیندگرن و هاکان بنگستون نیز در فیلم حاضر هستند.

این اثر دهم سپتامبر اکران خواهد شد.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم مرد آزاد / Free Guy | با بازی رایان رینولدز

تریلر فیلم مرد آزاد

تریلر فیلم مرد آزاد منتشر شد

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم مرد آزاد به کارگردانی شان لوی با بازی رایان رینولدز، جو کری و جودی کورمر منتشر شد

«مرد آزاد» فیلمی است ساخته‌ی شان لوی، کارگردان سری معروف «شبی درموزه» و توسط مت لیبرمن و زک پن نوشته شده است. این فیلم در ادامه‌ی روال آثاری مانند «بازیکن یک آماده»، «رالف خراب‌کار» و «گیمر»، داستان دنیایی را در بازی‌های ویدیویی به تصویر می‌کشد که ترکیبی از دو عنوان بسیار پرطرفدار GTA و Fortnite است.

گای، یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC)های این دنیاست که بعد از کشتن یکی از بازیکنان، با برداشتن عینکش دنیا را از فیلتر HUD (جزئیات مختلفی که در بازی‌ها روی صفحه می‌آیند مانند مقدار سلامتی، استقامت و گلوله) می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به مبارزه‌ی جهانی بپیوندد.

در مرکز «مرد آزاد»، رایان رینولدز به عنوان شخصیت اصلی قرار گرفته و بازیگرانی مانند جودی کورمر (کشتن ایو)،جو کری (چیزهای عجیب) و تایکا وایتیتی (جوجو خرگوشه و ثور: راگناروک) نیز حصور دارند.

«مرد آزاد» از جمله پروژه‌هایی بود که زیر نظر کمپانی فاکس قرن بیستم کلید خورد ولی در نهایت قرار است توسط دیزنی منتشر شود (چنین اتفاقی برای فیلم فوردعلیه فراری نیز رخ داد).

 

جدیدترین تریلر فیلم «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز |

Free Guy Official Trailer

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها