حسن ختام جشنواره با انرژی بی‌پایان موسیقی بوشهری گروه لیان

اجرای گروه لیان در تالار رودکی | سی‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر

اجرای گروه لیان در تالار رودکی از مهیج‌ترین اجراهای جشنواره‌ی سی‌ودوم موسیقی فجر بود.
گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان که از غایبان دوره قبل جشنواره موسیقی فجر بود با انرژی زیادی در آخرین شب از جشنواره درخشید.

این کنسرت که ۳۰ دی ماه در تالار رودکی تهران برگزار شد، با اجرای دو خواننده به نام‌های آکا صفوی و محمد فرامرزی همراه بود که قطعاتی مثل ماهی‌فروش، یار یار، خیام‌خوانی و… را برای مخاطبان اجرا کردند.

اعضای گروه موسیقی لیان را به سرپرستی محسن شریفیان، حسین سنگسر (نوازنده دم‌دم)، مهدی شریفیان (نوازنده عود)، محمود بردکنیا (نوازنده دمام)، مرتضی پالیزدان (نوازنده ضرب و تمپو)، ایمان قاسمی (نوازنده شیکر، دایره زنگی)، حمید اکبری (نوازنده تمپو، کاخون و دایره)، امین سلیمیان (نوازنده دایره) و حمزه مقدم (نوازنده دایره) تشکیل می دهند و اجرای گروه لیان در تالار رودکی نیز شامل همین ترکیب می‌شد.

محسن شریفیان متولد ۱۳۵۴ در بندر بوشهر است. مدرک تحصیلی او لیسانس پژوهشگری در رشته علوم اجتماعی و معادل فوق لیسانس موسیقی از وزارت علوم و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. شریفیان فعالیت موسیقایی خود را با تأسیس گروه لیان (بوشهر) در سال ۱۳۷۲ آغاز کرد. این گروه در حال حاضر به عنوان یکی از مطرح‌ترین و باسابقه‌ترین گروه‌های موسیقی بومی ایران کارنامه قابل توجه‌ای دارد و اجرای گروه لیان در تالار رودکی در خلال برنامه‌های جشنواره می‌تواند به محبوبیت بیش‌تر او و گروهش کمک کند.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *